Steve Jobs

Steve Jobs

2h 2min  |  Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 04.12.2015

2 Kuldgloobuse võitja:

Parim naiskõrvalosa - Kate Winslet

Parim stsenaarium - Aaron Sorkin

2 Oscari nominent:

Parim meespeaosa - Michael Fassbender

Parim naiskõrvalosa - Kate Winslet

Aaron Sorkini („The Social Network“, 2010) geniaalselt kirja pandud stsenaariumi põhjal Danny Boyle’i („Slumdog Millionaire“, 2008) poolt lavastatud film Apple’i karismaatilise juhi Steve Jobsi elust rullub lahti kolme olulise toote lansseerimise lavatagustes ja päädib 1998. aastal revolutsioonilise iMaci turuletoomisega. Film viib meid digitaalse revolutsiooni telgitagustesse ning maalib ilustamata pildi sellest geniaalsest mehest tema enese maailma epitsentris. Ühtaegu kangelaslik ja põlastusväärne, vallandab ta oma mõttekaaslastes, kolleegides ja lähedastes äärmiselt vastakaid tundeid - nii vaimustust ja inspiratsiooni kui ka vimma ja rahulolematust.

Filmi tuumaks olevad temperamentsed ja üliteravad dialoogid on mitmete mõjukate filmikriitikute poolt praegu Hollywoodi andekaimaks stsenaristiks peetava Aaron Sorkini trademark. Pinevad jutuajamised ja tagantkiirustatud vaidlused kohe-kohe lavale mineku eelseses rutus loovad palavikulise õhustiku, mis ei anna vaatajale hetkekski võimalust pulssi langetada.

Silmapaistvalt säravas ja emotsionaalses nimirollis näeme Michael Fassbenderit („12 Years a Slave“, 2013) koos Oscari-näitlejast Kate Winsletiga („Revolutionary Road“, 2008), kes kehastab Jobsi paremat kätt ja tollast Apple’i turundusdirektorit Joanna Hoffmani. Jobsi kunagist lähedast sõpra ja Apple’i kaasasutajat Steve Wozniaki mängib põhiliselt koomikuna tuntud Seth Rogen („50/50“, 2011) ning Apple’i tegevjuhi John Sculley’ina teeb järjekordse suurepärase rolli ka Jeff Daniels („The Martian“, 2015).

Filmi tõlkis Piret Nukki.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Danny Boyle
Osatäitjad: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, Katherine Waterston, Michael Stuhlbarg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.