ERILINASTUSED

Kontsertfilmid / eriseansid / anime / otseülekanded / eriseansid filmitegijatega / filmiklassika

"TULNUKAS" 1. JA 2. OSA ERISEANSID

"Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas", kauaoodatud järg Rasmus Merivoo ("Kratt") kultusfilmile "Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas", jõuab Viljandi kino Centrumi ekraanidele alates 1. aprillist. 

"Tulnuka" 1. ja 2. osa eriseanssidel saab koos 2. osaga näha ka 1. osa. 2006. aastal ilmunud 1. osa on lühifilm, mis kestab 22 minutit ja 2. osa kestab 99 minutit. Seega on seansi pikkused 22 + 99 minutit.

Eriseanssidele on eraldi juurde märgitud silt: "Tulnukas" 1. ja 2. osa.

 

Seansid toimuvad:

16. aprill kell 21.50 - piletid leiad SIIT!

18. aprill kell 21.45 - piletid leiad SIIT!

Vastavalt nõudlusele lisandub "Tulnuka" 1. ja 2. osa eriseansse veel kinokavasse.

 

ERISEANSS FILMITEGIJATEGA

Dokfilmide festivalil DocPoint esilinastunud dokumentaalfilm "Läinud on jäänud" eellinastub Viljandi Kogukonnakino eriseansil neljapäeval, 18. aprillil kell 19.45.

Filmi tutvustavad režissöör Varun Trikha ja produtsent Karin Reinberg. Pärast seanssi räägivad külalised filmist lähemalt.

Piletid leiad SIIT!

New Delhis sündinud režissöör Varun Trikha rändas aastaid kaameraga Setomaal, et jäädvustada sealsete inimeste lugusid ning nende suhestumist mineviku ja olevikuga. Riigipiiride tõttu lõhkikistud ajalooline Petserimaa on paik, mis paneb mõtisklema kaotusest, eraldusest, lahkumissunnist ning soovist oma kultuuriga taas ühendust leida.

Kuue aasta vältel tõmbab Varun Trikhat ikka ja jälle tagasi kolme kohaliku asuka juurde, kes on otsustanud jääda sellele eikellegimaale. Nad üllatavad teda lugudega oma unenägudest, mis möödunut ja pöördumatult kaotatut leevendavad. Omapärasel moel äratavad need lood üles ka režissööri enda mälestused ja otsingud. Ühel ööl, hüljatud majas peavarju leidnuna, näeb ta salapärast und oma ammulahkunud vanaisast, keda ta pole kunagi kohanud, ning ta otsustab välja selgitada, kes tema vanaisa tegelikult oli.

Oma poeetilises, visuaalselt ja tähenduskihtidelt rikkas filmis paotab Varun Trikha unenäolise ukse korraga nii Eesti kui ka India ühiskonna haavadesse ning oma isiklikku perekonnalukku.

 

Treiler

 

ERISEANSS FILMITEGIJATEGA

22. aprillil kell 19.30 linastub Viljandi kinos Centrum uhiuus dokumentaalfilm "TANTSUTAJAD ehk rahvatantsust Karksi-Nuia moodi".

Eriseansi juhtavad sisse filmi üks peategelastest Birgit Vallas ja filmi projektijuht Leana Liivson.

Piletid leiad SIIT!

Legendaarsel rahvatantsuõpetajal ja paljude tantsupidude üldjuhil Lille-Astra Arrastel täitub filmis 90. sünnipäev. Milline oli tema tee rahvatantsuni ning kuidas elab tema pärand edasi kodukohas Karksi-Nuias ja Eesti rahvatantsus. Mitu põlvkonda rahvatantsijaid koos erinevate ajastute arhiivihetkedega on teie ees.

Filmi autorid Erle Veber ja Andres Arro.

Garfield Movie