Lühimängufilmide kogumik: Lühike on uus pikk

Lühimängufilmide kogumik: Lühike on uus pikk

1h 24min  |  Komöödia, Draama, Lühifilm  |  Kinodes alates: 03.04.2024

VILJANDI KOGUKONNAKINO ERIKOLMAPÄEV

Noorte Eesti režissööride müstikast ja salapärast pakatavad uued filmid linastuvad lühifilmide kogumikus "Lühike on uus pikk" 3. aprillil Viljandi kinos Centrum.

Filmid, kus teemadeks unistused, soovid, rasked valikud ja piinav vaikus. Mille nimel tasub riskid? On see naine? Jäi Laika tõesti kosmosesse? Kas alles alguses olev suhe võib olla juba karil? Tõsisetele ja rajudele teemadele lisab lõbusust ja särtsu väike Tinderi seiklus merekaldal.

"ÖÖBIK"

Tallinn, sügis 1944. Saksa väed on taandunud ja Nõukogude võimukandjad Eestis tagasi. Noor Aleksei saabub tööle Patarei vanglasse, kus hoitakse eesti rahvuslasi. Aleksei on lummatud salapärasest neiust, kes vangla kõrval pargis kinnipeetutele laulab. Kui Aleksei saab teada, et julgeolekutöötajatel on plaan salapärasele laulmisele vägivaldne lõpp teha otsustab ta neidu hoiatada. See otsus viib noormehe järgmiste valikuteni, mis seavad ohtu nii tema töö kui elu.

Režissöör: Leeni Linna

Stsenarist: Leeni Linna ja Anti Naulainen

"KINGITUS ORBIIDILT"

Lühifilm väikesest poisist Ottost, kelle vanemate viimane lubadus jäi täitmata - kinkida pojale kümnendaks sünnipäevaks koer. Ööl vastu tähtsat sünnipäeva, märkab Otto taevas langevat tähte ning saadab teele oma südamesoovi. Poisi üllatuseks kukub helendav objekt hoopis majatagusesse metsa. Jahmunud poiss avastab lagendikult „Sputnik 2” kosmoseraketi, mille suitsevast kapslist hüppab välja sõbralik segavereline koer, kelle kaelarihmale on kirjutatud Laika. Teades, et vanaema ei luba tal koera võtta, jääb murelik Otto Laikaga metsa. Tänu jäljekoerale leitakse Otto peagi üles. Poissi soojendanud Laika paneb aga võõraid kartes putku. Arstlikus kontrollis räägib Otto juhtunust ning tema üllatuseks selgub, et Laika nimi on kõigile teada. Järgmisel hommikul asub Otto tegutsema - internetiotsing avaldab küll kurva tõe, et Laika hukkus kosmoses, kuid poiss oli ju koera ometi näinud ning ei kavatsegi teda hätta jätta. Otto läheb Laikat otsima, kuid lagendikul ei ole enam ei raketti ega koera. Otto kleebib tänavaile otsimiskuulutusi, aga ka need ei anna tulemusi. Lõpuks nõustub vanaema Ottoga loomade varjupaika minema, et poisile uus neljajalgne sõber valida. Juhuslikult märkab parklas Otto perekonda, kes valmistub Laikaga lahkuma. Tänu vanaema otsusekindlale sekkumisele leiavad kaks sõpra lõpuks teineteist.

Režissöör: Leeni Linna

Stsenarist: Leeni Linna, Leana Jalukse

"ÖÖ"

Suveöine pulmapidu kisub ootamatult pruutpaari Astridi ja Tõnise järsuks lahku kasvamiseks. Side, mis veel hiljuti tundus nii tugev, et lubada “jah, igavesti” ja otsus, mis äsja oli nii selge, langeb kahtluse alla ööl, mil oodatud kooselu pidi algama.

Pulmadele eelnenud unistused ja mõtted sellest, mida abielu kummagi jaoks tähendab, ei ole enam see ankur, mis Astridit ja Tõnist antud lubaduse küljes hoiaks. Olles end teineteise külge sidunud, muutub ühe osapoole kõhklus ka teise kõhkluseks, teise raskus tõmbab ka esimese alla. Teadmata veel, kuidas olla koos, jäädes lihtsalt endaks, annab teed hirmule, et pühendumine teisele tähendab endast ilma jäämist.

Abiellumise eel alla vaikitud tunded muutuvad öö jooksul pruutpaari vahel läbimatuks vaikuseks. Vaikuseks, mida on lihtne iseenda kahtlustega täita. Kas nad jõuavad vaikimisi mõistmisele või vaikimisi vääritimõistmisele?

Režissöör: Teresa Väli

Stsenarist: Teresa Väli

"PUUDUTUS"

Lühimängufilm Puudutus jälgib delikaatselt 25-aastast Annat, kelle ema on ootamatult surnud. Ta soovib oma õigeusklikku ema kommete kohaselt viimsele teekonnale saata, kuid põrkub seejuures bürokraatlike reeglitega, mis ei luba Annal lahkunud ema ise riietada. See konflikt viib ta kokku 45-aastase matusebüroo töötaja Mariaga, kes selles loos esindab surma ja leinaga seotud varjatud hirme sügaval emotsionaalsel tasandil.

Režissöör: Jaanika Arum

Stsenarist: Jaanika Arum

"KUIDAS NÄKKAB"

Lugu väikesel saarel elavast noormehest ja temaga matchivast Tinderi näkineiust.

Režissöör: Meisterjaan

Stsenarist: Meisterjaan

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: Väike Objekt A
Lavastaja: Leeni Linna, Teresa Väli, Jaanika Arum, Meisterjaan
Osatäitjad: Kärt Tammjärv, Otto Kahar, Mari Abel, Ilo-Ann Saarepera, Reimo Sagor, Ingmar Jõela, Markus Habakukk


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.