Filmiklassika - The Abyss: Special Edition

Filmiklassika - The Abyss: Special Edition

The Abyss (1989)

2h 51min  |  Ulmefilm, Seiklus  |  Kinodes alates: 22.03.2024

James Cameroni 1989. aasta ulmefilmi "The Abyss" restaureeritud pikendatud versiooni 4K eriväljaande valitud eriseansid 22. märtsist Viljandi kinos Centrum!

NB! Film linastub subtiitriteta!

"Avatari", "Terminaatori" ja "Titanicu" looja James Cameroni 1989. aasta suurejoonelise ulmefilmi "The Abyss" aastaid töös olnud pikendatud versiooni uus eriväljaanne jõuab piiratud ajaks kinoekraanidele! Tegemist on värskelt restaureeritud imekauni 4K pildi ja võimsa Dolby Atmos heliga versiooniga, mille eest hoolitses James Cameron isiklikult.

Omal ajal "kõigi aegade kõige raskema võtteperioodi" mitteametliku tiitli pälvinud linateos nihutas piire eriefektide valdkonnas, mis omakorda muutis võimalikuks selle, mida kinokülastajad nägid kaks aastat hiljem Cameroni filmis "Terminaator 2: Kohtupäev" (Terminator 2: Judgment Day). "Sügavik" kandideeris kokku neljale Oscarile - parima operaatoritöö, kunstnikutöö, heli ja eriefektide kategoorias. Võit viidi koju parimate eriefektide eest nagu see Cameroni filmide puhul juba seaduspärasuseks on saanud.

Kui ameeriklaste tuumaallveelaeval toimub salapärane õnnetus, on selle päästmiseks vaja naftapuurimisplatvormi karastunud tööliste abi. Kuna aga valitsus on seisukohal, et õnnetuses võisid rolli mängida venelased, kellega endiselt "Külmas sõjas" ollakse, saadetakse õnnetuskohale ka eriüksuslased, kes peavad tuukrite abiga õnnetuspaigal toimuvast kõrgematele võimudele ette kandma. Kohale jõudes hakkavad aga peatselt toimuma sündmused, millele on võimatu loogilist selgitust anda ja pinged kahe erineva leeri vahel hakkavad teravnema... Peatselt saab naftaplatvormi töötajatele selgeks, et ainult nende võimuses on takistada kolmanda maailmasõja vallapääsemist... Ja samal ajal saab üha selgemaks seegi, et meresügavuses paistab end varjavat midagi tõeliselt suurt ja salapärast...

Režissöör: James Cameron


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: James Cameron
Osatäitjad: Ed Harris, Michael Biehn, Mary Elizabeth Mastrantonio, Leo Burmester


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid