Üks elu

Üks elu

One Life

1h 49min  |  Draama, Ajalugu, Biograafia  |  Kinodes alates: 19.01.2024

Sir Anthony Hopkins ("The Father"), Helena Bonham Carter ("The King's Speech") ja Johnny Flynn ("Operation Mincemeat") briti draamas "Üks elu", mis räägib loo Sir Nicholas "Nicky" Wintonist (Hopkins), noorest Londoni maaklerist, kes päästis teise maailmasõja algul natside käest 669 last.

Nicky külastas 1938. aasta detsembris Prahat ja leidis perekondi, kes põgenesid ajal, kui natsid hakkasid Saksamaal ja Austrias pead tõstma. Nad elasid halbades tingimustes ilma peavarju ja toiduta, sest neid ähvardas natside invasioon. Ta mõistis kohe, et see on võidujooks ajaga. Mitu last tema ja ta meeskond suudaksid päästa enne piiride sulgemist?

50 aastat hiljem on 1988. aasta ja Nickyt piinab mõte laste saatusest, keda ta ei suutnud turvaliselt Inglismaale viia. Ta süüdistab ennast, et ta ei suutnud rohkemat. Alles siis, kui teda üllatab BBC telesari "That’s Life", tutvustades talle ellujäänud lapsi, kes on nüüd täiskasvanud, lepib ta lõpuks süütunde ja leinaga, mida ta on viis aastakümmet endaga kaasas kandnud.

Režissöör:

James Hawes ("Slow Horses")


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: James Hawes
Osatäitjad: Anthony Hopkins, Helena Bonham Carter, Johnny Flynn, Lena Olin


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid