Minu kuritegu

Minu kuritegu

Mon crime

1h 42min  |  Komöödia, Draama, Krimi  |  Kinodes alates: 23.10.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Tuntud prantsuse lavastaja François Ozoni krimikomöödia "Minu kuritegu" linastub 23. oktoobril kell 19.00 Viljandi kinos Centrum.

Pariis, 1935. Kena, kuid andetu näitlejanna Madeleine (Nadia Terezkiewicz) ja töötu advokaat Pauline (Rebecca Marder) jagavad odavat ja viletsat ärklituba, kuigi neil pole raha ka sellise õnnetu öömaja üüriks. Kui Madeleine'i süüdistatakse rikkurist produtsendi mõrvas, asub Pauline ametisse. See oli enesekaitse! Madeleine'i vabastamisele järgneb seltskonnatsirkus, milles edu ja kuulsus on käegakatsutavad. Kes oli aga produtsendi mõrvas tegelikult süüdi?

Prantsusmaal üle miljoni vaataja kinno meelitanud François Ozoni suvehitt on ühtaegu nii nutikas bulvarikomöödia kui ka feministlik paroodia ja originaalselt ebakorrektne farss. Uhke näiteseltskonna tipus on Isabelle Huppert.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: François Ozon
Osatäitjad: Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert, Fabrice Luchini


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.