Viljandi Kogukonnakino: Lõputu poeesia

Viljandi Kogukonnakino: Lõputu poeesia

Poesía sin fin

2h 8min  |  Draama, Fantaasia, Biograafia  |  Kinodes alates: 05.04.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO ERIKOLMAPÄEV: BASIC INSTINCT

"Basic Instinct" on Viljandi Kogukonnakino eriprogramm, mille filmivaliku on teinud tuntud Eesti teatri-ja filminäitlejad.

Tšiili/prantsuse multitalendist kultuslavastaja Alejandro Jodorowsky 2016. aasta autobiograafiline draama "Lõputu poeesia" linastub 5. aprillil Viljandi kinos Centrum. Film linastub hispaania, inglise ja prantsuse keeles ning eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

Filmi juhatab sisse Eesti teatri-ja filminäitleja Henessi Schmidt.

"Sa oled poeet. Tunneta reaalsust teisiti," ütleb filmi peategelane, noor Alejandro Jodorowsky oma masendunud sõbrale, sõnastades samas ka vana Jodorowsky elu- ja kunstifilosoofia aluspõhimõtte – tõelise (filmi)kunsti sihiks on panna meid tegelikkust teisti nägema, meie maailmatunnetust ümber kujundada. Ning seda on tšiili/prantsuse multitalendist kultusautor Alejandro Jodorowsky saavutanud nii oma tehtud (nt sürrealistlik "Püha mägi", 1973) kui ka tegemata (ulmeline "Düün") filmidega, rääkimata muust loomingust.

"Lõputu poeesia" on Jodorowsky kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" (2013) järg, mis jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940-1950ndate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes. Visuaalselt ja sisult paeluv film põimib mälestusi mõjusamatest eluhetkedest filosoofilise reflektsiooniga, kus vana Jodorowsky ekraanil noorele endale elu õpetab. Ehkki tegemist on tema varasema loominguga võrreldes emotsionaalsema, ja nagu nii mõnigi kriitik on osutanud, üllatavalt vaatajasõbraliku filmiga, ei puudu siitki Jodorowskyle omane sümbolism ja sürrealism.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Must Käsi 2 OÜ
Lavastaja: Alejandro Jodorowsky
Osatäitjad: Adan Jodorowsky, Brontis Jodorowsky, Leandro Taub, Pamela Flores


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid