Viljandi Kogukonnakino: Päikesepõletus

Viljandi Kogukonnakino: Päikesepõletus

Aftersun

1h 42min  |  Draama  |  Kinodes alates: 03.02.2023

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Oscarile nomineeritud liigutav isa ja tütre lugu "Päikesepõletus" linastub 17. aprillil Viljandi kinos Centrum. Film linastub inglise keeles eesti-ja venekeelsete subtiitritega.

Sophie meenutab õnne- ja nukrusesegaseid tundeid, mis valdasid teda 20 aasta eest isaga koos Türgis puhkusereisil olles. Reaalsed ja kujuteldavad mälupildid on seotud kahe tegelaskujuga - isaga, keda ta tundis, ja mehega, keda ta ei tundnud. Peresuhted ajast, mil laps tahtis saada täiskasvanuks ja täiskasvanu ei suutnud tunnistada, et ta ei ole ise nooruspõlvest lahti lasknud.

Kiht-kihilt avanev lugu, mis päikesele sarnaselt ühtaegu soojendab, rammestab, valgustab, pimestab ja kõrvetab, on tunnistatud aasta parimaks arvukate väljaannete, kriitikute ja auhinnaandjate poolt.

Peaosades oma rolli eest parima meespeaosa Oscarile nomineeritud Paul Mescal ("Normal People"), kes alles hiljuti valiti Sir Ridley Scotti "Gladiaatori" järjeloo uueks peaostatäitjaks ja noor näitleja Frankie Corio, kes teeb siin filmis fantastilise näitlejadebüüdi.

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: Charlotte Wells
Osatäitjad: Paul Mescal, Frankie Corio, Celia Rowlson-Hall, Sally Messham


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.