Otsus lahkuda

Otsus lahkuda

Heojil kyolshim

2h 19min  |  Draama, Krimi, Müsteerium  |  Kinodes alates: 13.01.2023

Lõuna-Korea meisterlavastaja Park Chan-wook ("Oldboy", "The Handmaiden", "Sympathy for Mr. Vengeance") toob meieni oma kauaoodatud uue filmi "Otsus lahkuda" ("Decision to Leave").

Mees on kaljult alla kukkunud ja surma saanud. Juhtumi tagamaid uuriv inspektor Hae-joon (Park Hae-il) läheb mehe abikaasale (Tang Wei) juhtunust teatama. Talle tundub veider see stoiline rahu, millega naine pealtnäha traagilise teate vastu võtab. Pärast tema esialgset ülekuulamist usub mees, et naisel on varjata rohkem, kui ta usutluse käigus avaldas, ning asub naist kui kahtlusalust jälgima. Mida kauem aga see operatsioon kestab, seda rohkem näib uurija takerduvat saatusliku naise kütkeisse... Samal ajal, kui potentsiaalse mõrvajuhtumi uurimine krutib stabiilselt pinevust, näitavad mees ja naine teineteise suhtes välja nii uudishimu kui ka sümpaatiat.

Kõik see, mida naine ütleb või teeb, muudab teda raskemini loetavaks ja seda mitte ainult Hae-jooni, vaid ka vaataja jaoks saalis, kus iga minutiga pinge ekraanil toimuva tagajärjel tõuseb. Ja kes on veel õigem mees seda pinget oskuslikult ohjama, kui mitte Park Chan-wook.

Osades Park Hae-il, Tang Wei, Lee Jung-hyun, Go Kyung-Pyo ja paljud teised Aasia kino tuntud tegijad.

Filmi lavastaja Park Chang-wook võitis 2022. aasta Cannes'i filmifestivalil parima režissööri auhinna.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Chan-wook Park
Osatäitjad: Hae-il Park, Tang Wei, Jung-hyun Lee, Kyung-Pyo Go


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.