Kadunud isa

Kadunud isa

0h 55min  |  Dokumentaal  |  Kinodes alates: 13.04.2022

Maria Avdjushko dokumentaalfilm "Kadunud isa" linastub Viljandi Kogukonnakino erikolmapäeval, 13. aprilli õhtul kinos Centrum. Film linastub eesti keeles subtiitriteta.

1960-70ndad tõid nõukogude Eesti halli ja etableerunud kultuuripilti uue laine andekaid noori poeete ja kirjanikke, maalikunstnikke ja teatriuuendajaid. Käes oli muutuste aeg ja tunda oli vaba mõtte sündi.

Evald Hermaküla alustas oma teatriteed noore, vihase geeniusena “Vanemuise” teatris, kus tõi lavale mitu siiani legendaarset lavastust. Ta oli teatriuuenduse peamine eestvedaja. Hermaküla suund oli selge – eemale tekstist ja mõistuspärasusest alateadvuse poole.

Täispikk dokumentaalfilm "Kadunud isa" räägib loo autori kasuisast Evald Hermakülast (1941-2000), karismaatilisest näitlejast, lavastajast ja väsimatust teatriuuendajast. Filmis segunevad lavastuslikud ja autori isiklikud mälupildid dokumentaalse arhiivimaterjaliga ning Hermaküla kaasaegsete mõtetega teatrist, elust ja surmast.

Film uurib lavastaja ja kunstniku loomepsühholoogiat ja selle totaalset mõju läbi Hermaküla traagilise elutee, mis lõppes vabasurmaga.

Režsisöör: Maria Avdjushko

Operaator: Mait Mäekivi

Monteerija: Kersti Miilen

Helilooja: Sten Sheripov

Helireži: Dmitry Natalevich

Produtsent: Pille Rünk

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Allfilm OÜ
Lavastaja: Maria Avdjushko


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.