Düün: teine osa

Düün: teine osa

Dune: Part Two

2h 46min  |  Draama, Märul, Ulmefilm, Seiklus  |  Kinodes alates: 01.03.2024

Forum Cinemase Viljandi kino Centrumi märtsi Kuufilm on eepilise ulmeseikluse "Düün" kauaoodatud järjelugu "Düün: teine osa".

Viljandi kino Centrumi eellinastus toimub 29. veebruaril.

Kuufilmi pidulik esilinastus toimub Viljandi kino Centrumi 1. saalis reedel, 1. märtsil kell 20.30.

Saaga jätkub auhinnatud filmitegija Denis Villeneuve’i filmis “Düün: teine osa”.

Filmis “Düün: teine osa” jälgitakse Paul Atreidese müütilist teekonda, kui ta asub ühes Chani ja fremenitega ta perele hävingut toonud vandenõulastele kätte maksma. Paulil tuleb valida oma elu armastuse ja teadaoleva universumi saatuse vahel ning hoida ära kohutav tulevik, mida ainult tema ette näeb.

Filmi lavastas Villeneuve ja Herberti romaanil põhineva stsenaariumi kirjutas ta kahasse Jon Spaihtsiga. Tegu on Frank Herberti tunnustatud romaani “Düüni” järgmise peatükiga, kus mängib palju rahvusvaheliselt hinnatud näitlejaid. Warner Bros. Picturesi ja Legendary Picturesi film on kaua oodatud järg 2021. aasta kuue Oscariga pärjatud filmile “Düün”.

Frank Herberti tunnustatud bestselleri “Düüni” eepilises ekraniseeringus astuvad üles esimese filmi tähed ja ka uued osatäitjad. Nende seas on Oscarile kandideerinud Timothée Chalamet (“Wonka”, “Kutsu mind oma nimega”), Zendaya (“Ämblikmees: pole koduteed”, “Eufooria”), Rebecca Ferguson (“Võimatu missioon 7”), Oscarile kandideerinud Josh Brolin (“Tasujad: lõppmäng”, “Milk”), Oscarile kandideerinud Austin Butler (“Elvis”, “Ükskord Hollywoodis”), Oscarile kandideerinud Florence Pugh (“Must Lesk”, “Väiksed naised”), Dave Bautista (“Galaktika valvurite” filmid, “Thor: armastus ja kõu”), Oscari-võitja Christopher Walken (“Hirvekütt”, “Juukselakk”), Stephen McKinley Henderson (“Aiad”, “Lady Bird”), Léa Seydoux (“James Bondi” filmid ja “Tuleviku kuriteod”), Stellan Skarsgård (“Mamma Mia!” filmid, “Tasujad: Ultroni ajastu”), Oscarile kandideerinud Charlotte Rampling (“45 Years”, “Salamõrvarite vennaskond”) ja Oscari-võitja Javier Bardem (“Ei ole maad vanadele meestele”, “Being the Ricardos”).

Filmi produtsendid on Mary Parent, Cale Boyter, Villeneuve, Tanya Lapointe ja Patrick McCormick. Tegevprodutsendid on Josh Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt, Kim Herbert. Kevin J. Anderson pakkus loomingulist konsultatsiooni.

Villeneuve’il oli taas abiks “Düüni” meeskond, kuhu kuulusid Oscari-võitjast operaator Greig Fraser, Oscari-võitjast kunstnik Patrice Vermette, Oscari-võitjast monteerija Joe Walker, Oscari-võitjast visuaalefektide juhendaja Paul Lambert ja Oscarile kandideerinud kostüümikunstnik Jacqueline West. Filmi muusika autor on taas Oscari-võitjast helilooja Hans Zimmer.

“Düün: teine osa” filmiti Budapestis, Abu Dhabis, Jordaanias ja Itaalias.

Warner Bros. Picturesi film linastub üleilmselt kinodes 1. märtsist 2024.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Denis Villeneuve
Osatäitjad: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Tim Blake Nelson


    

Osta pilet

Filmi ei ole täna kinokavas. Esimene saadaolev seanss toimub 29.02.2024.

Seansi filtrid

Tüüp

Time

Eriüritused

Subtiitrid

Keeled

Vanusepiirangud

Viljandi Centrum

18:30

Viljandi Centrum, Saal 1

Keel: Inglise keeles | Subtiitrid: Eesti keeles, Vene keeles

Eellinastus Dolby Atmos helisüsteem 2D