Tallinna Ülikooli BFM-i koreograafia eriala üliõpilaste lühifilmid

Tallinna Ülikooli BFM-i koreograafia eriala üliõpilaste lühifilmid

0h 45min  |  Lühifilm  |  Kinodes alates: 8.09.2021

Lühifilmide kogumik linastub Viljandi Kogukonnakino ja TÜVKA Tantsunädala filmiprogrammi “Tantsumaagia” raames 22. septembril Viljandi kinos Centrum kell 19.00.

Eesti Tervishoiu Muuseumis õnne-teemalise näituse raames, sai käivitatud interdistsiplinaarne TLÜ BFM-i erialasid lõimiv projekt "Happiness”.

Näituse jaoks valmisid koreograafia BA ja KinoEyes MA õppekavade koostöö tulemusena 18 õnne hetkedest inspireeritud tantsukompositsiooni, mis jäädvustati videosse. Tegemist ei ole niivõrd tantsufilmide kui kaameraga jäädvustatud detaile esile tõstvate videolavastustega. Iga tantsutudeng pidi leidma ühe isikliku hetke, kus ta tundis õnne tunnet ning tooma see lavale/kaamera ette, leides sellele sobib vorm.

Tööd valmisid tantsukompositsiooni aluste aine raames Oksana Tralla juhendamisel.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva ja kolmapäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja Erikolmapäevade dokfilmide programmi kogu maailmast. Kord kuus toimub ka Kinokool kultuuriajakirjaniku ja filmisõbra Valner Valme kureerimisel.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Levitaja: Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.