Jaanipäev

Jaanipäev

Midsommar

2h 26min  |  Draama, Õudus, Müsteerium  |  Kinodes alates: 5.07.2019

Eelmisel aastal filmiga „Pärilik“ komeedina esile kerkinud lavastaja Ari Aster on tagasi veelgi erakordsema õudusfilmiga, mis mängleva kergusega trambib vaataja närvidel ja mõistusel.

Dani (Florence Pugh) ja Christian (Jack Reynor) on paar, kelle suhe ei lähe just kõige paremini. Danit on tabanud hiljuti traagiline perekonna kaotus ning vaid see on hoidnud suhet koos. Kui Christian plaanib koos sõpradega minna eraldatud Rootsi külasse jaanipäeva veetma, siis ootamatult liitub nende grupiga ka Dani.

See, mis algab muretu suvise seiklusena igavese päikesevalguse maal, võtab hoopis teistsuguse pöörde, kui külaelanikud kutsuvad saabunud külalisi osalema pidustustel, mille kummalised kombed ja riitused muudavad pastoraalse paradiisi üha ärevamaks ja pahaendelisemaks.

„Jaanipäev“ on otsekui Ari Asteri sünge muinasjutt, mis pöörab pea peale õudusfilmide kõige pühama reegli, et filmi toimimiseks on vaja ööd ja pimedust. Valdavalt päikesevalguse käes toimuv film purustab selle tõekspidamise ning pakub visuaalselt ilusa filmi, milles on kamaluga pinevust, õudust ja ka ülisünget huumorit.

Filmi peaosades on tulevase „Black Widow“ filmi noor tõusev täht Florence Pugh („Outlaw King“, „The Commuter“) ja Jack Raynor („Free Fire“, „Sing Street“ ja „Transformer: Age of Extinction“). Marki kõrvalosas näeme alati ekraanile oodatud Will Poulterit („We’re the Millers“, „Black Mirror: Bandersnatch“, „The Revenant“)


Levitaja: VLG Filmid OÜ
Lavastaja: Ari Aster
Osatäitjad: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.