Muul

Muul

The Mule

1h 56min  |  Draama, Krimi, Müsteerium  |  Kinodes alates: 11.01.2019

Clint Eastwood esitleb oma uut draamat „Muul“. Lisaks lavastamisele astub veterannäitleja ka kaamera ette, kus lisaks talle astuvad üles Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Peña, Dianne Wiest, Andy Garcia, Alison Eastwood, Taissa Farmiga, Ignacio Serricchio, Loren Dean ja Eugene Cordero.

Eastwood mängib 80. eluaastates Earl Stone’i, kes on laostunud, üksi ja keda ootab pankrott, kui talle pakutakse äkki tööd, kus ta peab lihtsalt autoga sõitma. Kõlab lihtsalt, aga Earl ei tea, et temast saab ühe Mehhiko kartelli narkokuller. Ta töötab nii hästi, et tema lasti suurendatakse astmeliselt ja lõpuks määratakse Earlile isegi oma agent. Aga too pole ainus, kes Earlil silma peal hoiab – salapärane uus narkomuul on silma hakanud ka karmile Narkoameti agendile Colin Batesile. Ja kuigi Earli rahaprobleemid jäävad unustusse, on minevikus tehtud vead tal kukil, ja pole kindel, kas ta jõuab neid eksimusi seaduse ees heastada enne, kui kartell talle jälile jõuab.

Pärast kriitikute poolt kiidetud 2009. aasta filmi „Gran Torino“ on „Muul“ esimene linateos, kus Oscari-võitja Clint Eastwoodi jälle nii kaamera ees kui ka taga üles astub. Batesi mängiv Cooper kandideeris viimati Oscarile Eastwoodi lavastatud „Ameerika snaiperi“ eest ja viimati oli ta kinolinal oma lavastajadebüüdiga „Täht on sündinud“.

Oscarile kandideerinud Fishburne („Tina Turneri lugu“, telesari „Black-ish“) mängib Narkoameti vastutavat eriagenti, Peña („Sipelgamees ja Vapsik“, Netflixi „Narcos“) veel ühte agenti, Oscari võitnud Wiest („Kuulid Broadway kohal“, „Hannah ja tema õed“, telesari „Elumosaiik“) Earli endist naist, Oscarile kandideerinud Garcia („Ristiisa 3“) kartellibossi, Alison Eastwood („Elu raudteel“) Earli tütart, Farmiga („Nunn“) Earli tütretütart, Serricchio (Netflixi „Lost in Space“, „Isamees“) Earli kartelliagenti, Dean („Kosmosekauboid“) kolmandat agenti ja Cordero („Kong: Pealuu saar“) mängib kartelliliiget.

Clint Eastwood („Sully“, „Ameerika snaiper“) lavastas Nick Schenki stsenaariumist, mis sai inspiratsiooni Sam Dolnicki New York Times Magazine’i artiklist „Sinaloa kartelli 90-aastane narkomuul“.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Clint Eastwood
Osatäitjad: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Taissa Farmiga, Michael Peña, Andy Garcia, Laurence Fishburne, Clifton Collins Jr


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid