Soosik

Soosik

The Favourite

1h 59min  |  Komöödia, Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 18.01.2019

Kuldgloobuse võitja: Parim naispeaosatäitja – komöödia või muusikal (Olivia Colman)

Tuntud kreeka provokaator Yorgos Lanthimos päästab taas valla salasepitsetud manipulatsioonid, kompab ustavuse piire, vaatleb ebamoraalset võimujanu ja reetlikku kättemaksu oma kõige räpasemas ja vaimukamas õukonnakomöödias, mis on läbi imbunud võrratutest näitlejatöödest, seksuaalsetest intriigidest, mustast absurdihuumorist ja klassikalisest muusikast. 18. sajandi hakul on pea kõik Inglismaa mehed hõivatud üksteise mahanottimisega Hispaania pärilussõjas.

Kummalisel kombel haigestunud kuninganna Anne (Veneetsia festivalil parima naisnäitleja auhinna võitnud Olivia Colman) igavleb luksuslikus palees oma voodis. Tema naeruväärse imetluse on pälvinud 17 armsat jänkukest ja ta osaleb alati ekstravagantsetel meelelistel üritustel, kuid lükkab olulisemad kohustused oma ustava sõbranna Sarah (Oscari-võitja Rachel Weisz) kaela. Marlborough’ hertsoginna kutsub palee toateenijaks veetleva, kuid ujeda nõbu Abigaili (Oscari-võitja Emma Stone). Petlikuna näiv kuninglik rahu ja peomeeleolu ei jää aga kauaks kestma, kui need kolm kuritahtlikku ja kalki naist hakkavad tunnetama armastuse varjatud piire eri moel.

Filmim lavastas Yorgos Lanthimos ("Püha hirve tapmine", "Homaar"), stsenaariumi kirjutasid Deborah Davis ja Tony McNamara. Osades Olivia Colman ("Öine administraator"), Emma Stone ("La La Land"), Rachel Weisz ("Homaar"), Nicholas Hoult ("Mad Max: Raevu tee"), Joe Alwyn ("Mary, šotlaste kuninganna"), Mark Gatiss ("Sherlock") ja teised.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Yorgos Lanthimos
Osatäitjad: Emma Stone, Rachel Weisz, Olivia Colman, Nicholas Hoult, Mark Gatiss


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.