Basmati Blues

Basmati Blues

1h 47min  |  Komöödia, Romantika, Muusikal  |  Kinodes alates: 01.12.2017

Eesti filmisõprade seas on üsnagi arvestataval määral neid, kelle lapsepõlve kujundasid mitte alati just filmimaailma kvaliteetseima toodangu hulka kuuluvad ent samas alati meelelahutuslikud India filmid. Ikka film kahes osas ja hinnaks vahel hingematvad 70 kopikat, mille kinokassasse kandmise nimel tuli vahel loobuda nii pudelist Kellukese limonaadist kui ka maisikepikeste pakist (mida kinosaali smugeldades läks rind kummi ka kõige kõhetumal poisikesel). Ja siis algas film ja saali paiskusid suured tunded, õilsad kangelased ja õelad pahad, eepilised võitlusstseenid (tagurpidisalto üle veoauto kuulus iga normaalse India filmis aset leidnud kakluse juurde, vähemalt nii tundus) ja mõistagi – need laulud ja need tantsud!

Miks ma sellest kõigest praegu räägin? No ikka sellepärast, et pidu on tulnud kõigi nende õuele, kelle hinges siiamaani nendel filmidel oma eriline soe koht on. Kuigi „Basmati Blues“ on film, mille tegevus lükatakse käima Indiast kaugel Ameerika Ühendriikides, pühitakse selle riigi tolm tegelaskujude kingade alt kiiresti ja me siirdume kiiresti värviküllasesse Indiasse, kus inimesi haarab taas kord keset täiesti suvalisi stseene vastupandamatu vajadus jalga keerutama ja viisijuppi veeretama hakata. Hea tuju on sombuses Eesti novembris garanteeritud ka ilma teadmiseta, et filmi peaosas kehastab noort ja ambitsioonikat teadlast paari aasta tagune Oscari laureaat Brie Larson („Short Term 12“, „Tuba“).

Kas on vaja mõni sõna filmi sisu kohta ka öelda? On see üldse oluline? Kas puhas rõõm ja hea tuju polegi põhiline? No hea küll, siit tuleb: üliandekas ent samas veidi eluvõõras teadlane töötab suurfirmas, mis on saanud tõelise läbimurdega – nad on leiutanud geneetiliselt muundatud riisisordi ja just meie noor teadlane on see, kes peab rändama Indiasse, et see idee kohalikele riisikasvatajatele maha müüa. Ei möödu just kaua, kui tuleb mängu armastus, armukolmnurk ja suurkorporatsioon, mis paljastab oma – arvasite ära – õela pale. Nüüd jääb meil üle ainult vaadata, kuidas nad suudavad sellesse kõik need laulu- ja tantsunumbrid sisse põimida.


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Dan Baron
Osatäitjad: Brie Larson, Utkarsh Ambudkar, Donald Sutherland, Scott Bakula, Saahil Sehgal, Tyne Daly


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid