Wind River

Wind River

1h 50min  |  Põnevik, Krimi  |  Kinodes alates: 04.08.2017

Keset lumist ja metsikut tundrat leiab professionaalne kiskjakütt Cory Lambert (Jeremy Renner) kohaliku noore indiaanineiu surnukeha. FBI saadab uurimist juhtima terase kuid algaja agendi Jane Banneri (Elizabeth Olsen), kes saabub kaugesse Wind Riveri reservaati otse Las Vegasest, olles ilmselgelt ettevalmistamata nii Wyomingi jäise kliima kui võika veretöö suhtes. Vaatamata enda traagilisele minevikule ja isiklikule seosele mõrvajuhtumiga otsustab Cory südikale agendile appi tulla, et seekord hoopis teist sorti kiskjale jahti pidada.

Kõleda ent kaasahaarava põneviku peaosades teevad mitmete kriitikute arvates oma karjääri seni parimad rollid Jeremy Renner („The Hurt Locker“) ja Elizabeth Olsen („Captain America: Civil War“). Kõrvalosades säravad Gil Birmingham („Hell or High Water“), Graham Greene („Dances with Wolves“), Jon Bernthal („Baby Driver“) jpt. Filmi produtsendid on Basil Iwanyk (“Sicario”, “The Town”) ja Peter Berg (“Lone Survivor”, “Hell or High Water”). Operaatoritööd tegi Ben Richardson, kes pidas sama ametit ka suurepärase filmi „Beasts of the Southern Wild“ juures ning sai oma töö eest laialdast tunnustust.

Filmi lavastajaks ja stsenaristiks on Oscari nominent Taylor Sheridan, kelle isikupärane kohatunnetus ja dialoog on kinofännidele tuttav filmidest "Hell or High Water" ja "Sicario". Oma lavastajadebüüdi eest filmis WIND RIVER anti Sheridanile Cannes’i filmifestivali Un Certain Regard programmis ka parima lavastaja preemia. Samuti kuulutati film selle suvisel Karlovy Vary filmifestivalil publikulemmikuks.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Taylor Sheridan
Osatäitjad: Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Graham Greene, Jon Bernthal


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.