NT Live - Ohtlikud suhted
NT Live - Les Liaisons Dangereuses (2015)
Žanr: Teater
Alla 14 a. Keelatud Alla 14 a. Keelatud
|

Londoni rahvusteater on koostöös Donmar Warehouse'i teatriga toonud maailma teatripublikule kodulinna kätte seni juba kaks väga populaarset etendust nagu "Coriolanus" ja "Kuningas Lear". Nüüd on aeg kolmandaks ühisprojektiks ja selleks on otse Donmari Londoni koduteatrist üle kantav "Ohtlikud suhted".

Lavastajatoolil istub Josie Rourke ("Coriolanus") ning laval löövad kaasa Elaine Cassidy ("The Others"), kahe Oscari nominent Janet McTeer ("Albert Nobbs"), Dominic West ("The Wire") jpt.

Choderlos de Laclos' 1782. aastal enne revolutsiooni aegsel Prantsusmaal kirjutatud romaan tekitas oma seksuaalsuse, intriigide ning petmistega tollases kirjandusmaailmas skandaali. 200 aastat pärast seda tegi Christopher Hamptoni adaptsioon puhta töö nii Olivier' kui ka Evening Standardi teatriauhindade jagamisel. 30 aasta möödumist Hamptoni tähelepanuväärsest tükist Donmar Josie Rourke'i uue lavastusega tähistabki.

Endised armukesed markiis de Merteuil ja vikont de Valmont võistlevad omavahel võrgutamises ja kättemaksus. Merteuil keelitab Valmonti juhtima süütut Cecile de Volanges'i nurjatule teele enne temakese pulmaööd. Samal ajal on Valmont endale juba raskema sihtmärgi jõudnud valida. See on teos südametute aristokraatide mängudest ja pahedest, mis on oma headuses ja mitmekihilisuses aegumatu.

Kinodes alates: 28.01.2016
Filmi pikkus: 3h 00 min
Lavastaja: Josie Rourke
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre