Valmistub esimene mängija
Ready Player One (2018)
Žanr: Märul, ulmefilm, põnevik
Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12 a. mittesoovitatav
|

Filmiloojal Steven Spielbergil on valminud ulmeline seiklusmärul “Valmistub esimene mängija”, mis põhineb üleilmselt kuulsust kogunud samanimelisel Ernest Cline’i menukil.

Film leiab aset aastal 2045, kui maailm on kaose ja kokkuvarisemise äärel. Lunastust leitakse geniaalse ja ekstsentrilise James Halliday (Mark Rylance) loodud kallist virtuaalreaalsuse universumist OASIS-est. Kui Halliday sureb, jätab ta kogu oma üüratu varanduse esimesele, kes leiab kuhugi OASIS-esse peidetud digitaalse lihavõttemuna. Nii saabki alguse kogu maailma haarav võistlus. Kui osalema asub ebatõenäoline kangelane Wade Watts (Tye Sheridan), ootab teda kaelamurdev ja tegelikkust moonutav aardejaht müstikat, avastusi ja ohte täis fantastilises universumis.

Spielbergi lavastatud filmi stsenaariumi kirjutasid Zak Penn ja Ernest Cline.

Filmi peaosades on Tye Sheridan („X-Mehed: Apokalüpsis”), Olivia Cooke („Mina, Earl ja surmasuus tüdruk”), Ben Mendelsohn („Rogue One: Tähesõdade lugu”), T.J. Miller („Deadpool”), Simon Pegg („Võimatu missiooni” filmid”) ja Oscari-võitja Mark Rylance („Spioonide sild”).

Kinodes alates: 30.03.2018
Filmi pikkus: 2h 20 min
Lavastaja: Steven Spielberg
Levitaja: ACME FILM OÜ