Võidujooks

Võidujooks

Race

2h 14min  |  Draama, Biograafia, Sport  |  Kinodes alates: 11.03.2016

Legendaarse spordistaari Jesse Owensi püüd saada aegade parimaks kergejõustiklaseks viib ta 1936. aasta olümpiamängude areenile, kus ta peab silmitsi seisma Adolf Hitleri nägemusega aaria rassi ülimuslikkusest. „Võidujooks“ põhineb uskumatul tõestisündinud lool ja on haarav film julgusest, sihikindlusest, tolerantsist ja sõprusest, ning inspireeriv draama ühe mehe võitlusest, et saada olümpialegendiks.

„Võidujooks“ jälgib James Cleveland „Jesse“ Owensi teekonda. Ameerika majanduskriisi aegse tudengi ja sportlasena kannab Jesse oma õlul koormat, millele lisavad raskust tema perekonna ootused, rassistlikud pinged Ohio osariigi ülikoolis ja tema enda kõrged standardid võistlemiseks.

Ülikoolis leiab Jesse endale osava treeneri ja ustava sõbra Larry Snyderi näol (Jason Sudeikis), kes ei pelga noort meest tagant tõugata. Jesset toetab armastav abikaasa Ruth Solomon (Shanice Banton), kellega tal on väike tütar, ning tema innustusel teenib Jesse ülikoolidevahelistel võistlustel endale koha USA olümpiakoondises…

…kui mingi koondis üldse 1936. aasta mängudele läheb.

Ameerika olümpiakomitee, eesotsas selle presidendi Jeremiah Mahoney (Oscari-võitja William Hurt) ja miljonärist töösturi Avery Bundage’iga (Oscari-võitja Jeremy Irons), vaidleb selle üle, kas nad peaks protestiks Hitleri vastu olümpiamänge boikoteerima. Kui Bundage komitee soosingu võidab ja USA osalus kinnitatakse, astub Jesse teiste sportlastega Berliini jõudes täiesti uuele rassistlikule ja poliitilisele miiniväljale.

Kui filmitegija Leni Riefenstahl (Carice van Houten „Troonide mängust“) kaameraid paika sätib, et natsi ohvitseride karmi pilgu all olümpiamänge filmida, kinnitab Jesse uuesti, et ta kavatseb võistelda suurepäraselt ja auväärselt. Kui kogu maailma pilgud on temal, teeb ta kõigile nähtavaks nii omaenda riigi rassistliku ajaloo kui ka Hitleri režiimi rusuvuse. Määratledes igavesti ühe sportlase saavutusi, kihutab Jesse Owens läbi ajaloo, olles inspiratsiooniks miljonitele nii siis kui ka tänapäeval.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Stephen Hopkins
Osatäitjad: Jason Sudeikis, Stephan James, Carice van Houten, Amanda Crew, Jeremy Irons, William Hurt


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.