Michael Kohlhaas

Michael Kohlhaas

2h 2min  |  Draama, Ajalugu  |  Kinodes alates: 07.02.2014

Michael Kohlhaas on aus töömees. 16. sajandi Prantsusmaal on tema elu hobusekaupmehena ilus: äri läheb hästi ja tema noor naine lubab talle peatset järelkasvu. Ühe hetkega muutub aga kõik. Tüliküsimus kohaliku lordiga toob kaasa ülekohtu ja hävingu ning Kohlhaas otsustab enda eest välja astuda. Kui kaugele aga on ühel ebaõiglasel ajal nõus minema õiglane mees?

Filmi aluseks on Saksa kirjaniku Heinrich von Kleisti lühijutt, mille peategelase protoüübiks oli päris inimene – mees nimega Hans Kohlhase, kes otsustas samuti ülekohtu vastu protesteerida. Kohlhaasi lugu on saanud populaarseks kultuurimüüdiks, 1960. aastate lõpus filmis selle raamatu ainetel üles loo ka näiteks Volker Schlöndorff.

Mads Mikkelsenist on tänu filmidele ja teletööle saanud üks veenvamaid mitte-angloameerika päritolu esinäitlejaid maailmas. “Michael Kohlhaasis” on selle põhjused suurepäraselt näha. Järjekordses vaimustavas rollis muudab Mikkelsen oma võitluse meie kõigi võitluseks, samas jäädes kahtlevaks oma meetodite eetilisuse küsimuses. Siin filmis ei sega Mikkelseni ka tõsiasi, et dialoog on prantsuse keeles. Meid ka ei sega.

Film esilinastus 2013. aasta Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis ja PÖFFil.

Tristan Priimägi, PÖFF 2013


Levitaja: Must Käsi
Lavastaja: Arnaud des Palliéres
Osatäitjad: Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot, Denis Lavant


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.