Transs
Trance (2013)
Žanr: Draama, põnevik, krimi
Alla 14 a. Keelatud Alla 14 a. Keelatud
|

TRANSS on Oscari-võitjast lavastaja Danny Boyle’i (“Rentslimiljonär“, “Trainspotting“, “127 tundi“) psühholoogiline põnevik oksjonipidajast, kes segatakse vägivaldse kuritegeliku rühmituse tegemistesse.

Mainekas oksjonifirmas töötav Simon (James McAvoy) kistakse hulljulgesse kunstiröövi, mille käigus läheb kaotsi ülihinnaline maal. Röövi korraldanud kurjategijad eesotsas karismaatilise Franckiga (Vincent Cassel) ei kavatse aga asjade taolise käiguga leppida ning mälukaotuse all kannatav Simon saadetakse hüpnoterapeut Elizabethi (Rosario Dawson) jutule, lootuses, et viimane aitaks mehe mälus sobrades maali asukoha välja selgitada.

Peatselt hakkavad piirjooned reaalsuse, hüpnoosi, kire ja surmaohu vahel hägustuma ning panused kasvavad kiiremini, kui keegi asjaosalistest oleks osanud oodata...

Peaosades James McAvoy (“Lepitus“, “Tagaotsitav“), Vincent Cassel (“Must luik“) ja Rosario Dawson (“Sin City“). Lisaks Danny Boyle´ile on filmi kaas-stsenaristiks tema ammune koostööpartner John Hodge (“Trainspotting“, “Madal haud“).

Kinodes alates: 19.04.2013
Filmi pikkus: 1h 41 min
Lavastaja: Danny Boyle
Tootja: Pathé Pictures
Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ