Pearahakütid

Pearahakütid

Hodejegerne

1h 38min  |  Märul, Põnevik, Krimi  |  Kinodes alates: 13.01.2012

Väikest kasvu Roger (Aksel Hennie) on mees, kellel näib kõik olemas olevat - ta on Norra kõige edukam tippjuhtide värbaja ehk "pearahakütt", ta on abielus kauni galeriiomaniku Dianaga ja elab kallis villas. Kuid ots otsaga kokku tulemiseks peab ta pisut liiga palju väärtuslikku kunsti varastama.

Endine eliitsõdur ja kalli maali omanik Clas Greve (Nikolaj Coster-Waldau) näib olevat ideaalne sihtmärk ja võimalus rahaprobleemid lõplikult lahendada. Kuid Clas Greve pole papist poiss ja tema majja sisse murdnud Roger leiab sealt midagi, mis sunnib teda oma elu eest põgenema. Pearahakütt saab omal nahal tunda, mida jälitamine tähendab.

Filmi aluseks on eesti keeldegi tõlgitud Jo Nesbø kriminaalromaan. Nesbø on auhinnatud Norra kirjanik, kelle edu on võrreldud Rootsi kuulsa krimiautori Stieg Larssoni teostega. Näiteks tema romaani "Snowman" ekraniseerimisest on huvitatud koguni Oscari-võitja Martin Scorsese.

Norras kõigi aegade edukaimaks kodumaiseks filmiks tõusnud "Pearahakütid" on põhjamaine põnevik, mille läbivateks teemadeks reetmine, kättemaks ja tappev auahnus.

NORRA KEELES, EESTI- JA VENEKEELSETE SUBTIITRITEGA


Levitaja: Estinfilm OÜ
Lavastaja: Morten Tyldum
Osatäitjad: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund
Links: Ametlik kodulehekülg, Jo Nesbø


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.