Sanctum
Sanctum (2011)
Žanr: Draama, märul, põnevik, seiklus
Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12 a. mittesoovitatav
|

Grupp sukeldujatest koopauurijaid võtab ette ülimalt riskantse ekspeditsiooni maailma suurimasse koobastikku, mis on ääretult ilus ja peaaegu ligipääsmatu. Ootamatult saabuv troopiline torm sunnib neid laskuma sügavale koobastesse. Koopauurijate ainsaks lootuseks eluga pääseda on leida teine merre viiv väljapääs, aga samal ajal tuleb neil seista silmitsi mässavate vete, salakavalate maaaluste lõksude ning surmahirmuga...

„Sanctum“ on haarav seiklusfilm, mille tootjaks on Oscari-võitja James Cameron ("Avatar"), kelle loodud tehnikat kasutati ka filmis kujutatud seikluste jäädvustamiseks. Osades Ioan Gruffudd (“Kuningas Artur“, “Fantastiline Nelik“), Richard Roxburgh (“Võimatu missioon 2“, “Moulin Rouge“), Allison Cratchley, Alice Parkinson, Rhys Wakefield, Christopher Baker jt. Lavastas Alister Grierson.

Filmi ei soovitata alla 12-aastastele ega nõrganärvilistele tänud selles sisalduvatele kohati vägagi intensiivsetele stseenidele, kus tegelased loodusejõudude meelevallas surmaohtu satuvad.

Kinodes alates: 4.02.2011
Filmi pikkus: 1h 48 min
Lavastaja: Alister Grierson
Tootja: Universal Pictures
Levitaja: Aurum Distribution OÜ