Tsentuurio

Tsentuurio

Centurion

1h 37min  |  Märul, Seiklus, Ajalugu  |  Kinodes alates: 01.10.2010

Aasta 117. Rooma impeerium ulatub Egiptusest Hispaaniani ja ida suunas lausa Musta mereni välja. Kuid olles jõudnud Briti saartele, pidurdub seni võidult võidule sammunud Rooma leegion ootamatult tavatu sõjataktika ees, mida viljelevad metsikud, järeleandmatud ja nii mõnelegi Rooma sõdurile hirmujudibad peale ajavad piktid.

Quintus Dias (Michael Fassbender), piktide ootamatu pealetungi ainus ellujääja, marsib põhja poole kindral Viriluse (Dominic West) legendaarse 9. leegioni koosseisus. Leegion on saanud käsu piktid maamunalt minema pühkida ning nende liidri Gorlaconi eluküünal kustutada. Kõik ei lähe aga sugugi nii nagu plaanitud oli - tundmatul maastikul tabab neid vaenlase ootamatu varitsus ja Virilus võetakse piktide poolt vangi. Quintus seisab nüüd silmitsi pealtnäha võimatu ülesandega - hoida vaenlase territooriumil elu sees nii endal, kui ka käputäiel varitsusest eluga pääsenud sõduril. Põigeldes vaenlase eest otsustavad mehed kindral vangistusest päästa ning leida tee tagasi roomlaste rindejooneni...

Osades Michael Fassbender ("Vääritud tõprad"), Dominic West ("300", "The Wire"), Olga Kurilenko ("007: veidi lohutust") jpt. Lavastas Neil Marshall ("Dog Soldiers", "The Descent", "Doomsday").

Tähelepanu! Film on keelatud alla 14-aastastele ning seda ei soovitata nõrganärvilistele! Filmis esineb rohkesti veriseid ja vägivaldseid lahingustseene!


Levitaja: ACME FILM OÜ
Osatäitjad: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko, Riz Ahmed
Links: Filmi Facebooki fännikülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.