Speed Racer
Speed Racer (2008)
Žanr: Märul
Perefilm Perefilm
|

Noor võidusõitja Speed Racer (Emile Hirsch) on autorooli otsekui sündinud. Ta on agressiivne, kiire reaktsiooniga ning hulljulge. Ainus konkurent talle on mälestus traagiliselt hukkunud vanemast vennast, kelle vääriline ta ühel päeval olla sooviks. Poiss võistleb oma pere meeskonnas, mille juhataja Pops Racer (John Goodman) on ka Speedi ülikiire superauto Mach 5 loojaks.

Pärast seda, kui Speed lükkab tagasi suurfirma Royalton Industries ahvatleva pakkumise ning paljastab koletu saladuse, mis seab ohtu nii Racerite kui kogu autospordi tuleviku, vannub Royalton, et poiss ei ületa enam kordagi finishijoont. Selleks, et päästa oma pere ja armastatud spordiala, ühendab Speed jõud oma senise põhirivaali, salapärase Racer X-iga (Matthew Fox). Tema eesmärk: võita Tuleprooviks ristitud ohtuderikas ralli, kus kaotas kunagi elu ta vend Rex Racer.

“Speed Racer” on igas vanuses vaatajale mõeldud hoogne seiklusfilm, mille aluseks anime-pioneeri Tatsuo Yoshida samanimeline kultusseriaal. Lavastajad-stsenaristid on vennad Wachowskid (“Matrix”), osades Emile Hirsch (“Dogtowni peremehed”), Christina Ricci (“Koletis”), Matthew Fox (“Teadmata kadunud”), Susan Sarandon (“Nõiutud”), John Goodman (“Kõikvõimas Evan”) jt.

Kinodes alates: 16.05.2008
Filmi pikkus: 2h 15 min
Tootja: Silver Pictures
Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA