Sügisball

Sügisball

2h 3min  |  Draama  |  Kinodes alates: 14.09.2007

Tähelepanu! Viimaseid päevi Coca-Cola Plazas! Alates 2. novembrist kinos Kosmos!

Uus mängufilm “Sügisball” näitab, kuidas proovivad argieluga toime tulla kuus magalaelanikku, kes otsivad elus õnne ja armastust. Noor kirjanik Mati luurab eksnaise akende taga ja läheneb uutele naistele, kuid tulutult.

Üksluise eluga vanapoiss, meestejuuksur August Kask kiindub väikesesse tüdrukusse, tollele lähendes aga süüdistatakse teda pedofiilias. Üksikema Laura vaatab telekast „Ogalinde” ja tõrjub meeste

lähenemiskatseid, kuna ei suuda neid usaldada. Arhitekt Maurer mõtleb inimkonna heaolu peale, on aga unustanud oma enese naise, kes omakorda otsib lohutust shveitser Theo juurest. Theo meeldib naistele, kuid madala sotsiaalse staatuse tõttu ei võeta teda tõsiselt. Filmi relvadeks on empaatiavõime ja must huumor.

Filmivõtted toimusid käesoleva aasta alguses Lasnamäel ning peaosades astuvad üles mitmed Eesti nimekad noored näitlejad nagu Rain Tolk, Juhan Ulfsak (Maurer), Mirtel Pohla, Taavi Eelmaa, Tiina Tauraite ja Maarja Jakobson. Lisaks teeb kandva rolli ka üks Soome hinnatumaid karakternäitlejaid Sulevi Peltola (Augusti Kaski), kes on Eesti vaatajale tuttav tolmuimejamüüjana filmist “Paha maa”. Filmi taga seisavad samad tegijad, kes 2006. aastal võitsid Veiko Õunpuu esimese lühifilmiga "Tühirand" pea kõik kohalikud filmiauhinnad. “Sügisball” võitis hiljuti maineka Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi "Horisondid" peaauhinna. Veneetsia festival on vanim filmifestival maailmas, mida loetakse Berliini ja Karlovy Vary kõrval kolme kõige olulisema hulka Euroopas.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid