Leiutajateküla Lotte

Leiutajateküla Lotte

1h 20min  |  Animatsioon  |  Kinodes alates: 01.09.2006

Kusagil Euroopas, suure mere ääres, asub Leiutajateküla, kus au sees on igasuguste majapidamises kasulike vigurite meisterdamine. Igal aastal korraldavad külaelanikud uute leiutiste võistluse. Üks kuulsamaid leiutajaid külas on energilise koeratüdruk Lotte isa Oskar. Tema peamiseks rivaaliks on jänes Adalbert, kelle abikaasagi kogu hingest võistlusest osa võtab. Võit oleks oluline suguvõsale ja teeks au kogu jäneste klannile. Järjekordse leiutiste võistluse eelõhtul leiavad Lotte ja tema sõber, kassipoeg Bruno, merest vettinud raamatu. Raamatu vahelt ronib välja mesilane Susumu, aednik kaugest Jaapanist.

Susumu õpetab külaelanikele võistluste eel mõned judoheiteid, mida viimased hakkavad agaralt kasutama oma igapäevaelu hõlbustamiseks. Külaelanike arvates on judost isegi enam abi majapidamisetöödes kui keerulistest ja tõrksatest masinatest.

Kes on meie vaprad ja lõbusad kangelased...

Lotte on elurõõmus ja ettevõtlik koeratüdruk. Ta on sündinud liider, kes nakatab teisi oma ülevoolava energiaga. Oma isalt, kuulsalt leiutajalt Oskarilt, on Lotte pärinud rahutu ja otsiva meele.

Kassipoeg Bruno on iseloomult vaoshoitum ja kõhklevam. Temas on võrdselt iseloomujooni korda armastavast muusikalembelisest emast ja sportlikust isast. Et Bruno vasaraheitjast isa lendas aasta tagasi rekordkatsel koos vasaraga minema, üritab Bruno ema pojast kuulsat muusikut kasvatada. Isa tagasipöördumisega võib Bruno jälle hakata spordiga tegelema.

Jänesepoeg Albert elab sügavalt üle oma isa ebaõnnestumisi leiutustegevuses ja hoidub seepärast eakaaslastest eemale. Samas peitub tema endassetõmbumise taga soov saada kellegi sõbraks.

"Leiutajateküla Lotte" originaalkäsikirja autoriteks on Janno Põldma, Heiki Ernits and Andrus Kivirähk, kes on ka populaarsete laste TV seriaalide "Tom ja Fluffy", "Lotte", koguperefilmi "Lepatriinude jõulud" ning lühifilmi "Kontsert porgandipirukaga" autorid.

Originaalmuusika loojaks on Sven Grünberg.

Lavastajad Janno Põldma, Heiki Ernits. Osades Evelin Pang, Andero Ermel, Peeter Oja, Lembit Ulfsak, Marko Matvere, Ain Lutsep, Aarne Üksküla ja paljud teised.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.