Särav täht

Särav täht

Bright Star

1h 59min  |  Draama  |  Kinodes alates: 03.02.2010

OSCARI NOMINENT - PARIM KUNSTNIKUTÖÖ!

London, 1818.a. 23aastase inglise poeedi John Keatsi (BEN WHISHAW) ja tema kõrgmoodi tudeeriva naabritüdruku Fanny Brawne’i (ABBIE CORNISH) vahel lahvatab salajane armulugu. Nad on ebatõenäoline ja vastakas paar - mees näeb tütarlapses üksnes moekat neidist, too aga vaimustub lisaks Keatsi luulele ka kirjandusest üleüldiselt.

Kui Fanny kuuleb, et Keats põetab oma tõsiselt haiget nooremat venda ning ulatab isegi abikäe, heldib Keats ning nõustub neiule luulet õpetama. Poeesiast saab aga peagi romantiline imeravim, mis silub nende erimeelsusi ning lõkkele lööb kirglik armuafäär.Fanny ärevil ema ja Keatsi parim sõber saavad peagi noorte kiindumusest teada ja suhe võtab sügavama mõõtme. Olles teineteisest silmini ja lootusetult sisse võetud, haaravad uued tunded noori armunuid jäägitult. \"Mind valdab tunne - me justkui lahtuksime,\" kirjutas Keats Fannyle. Raskuste tekkides nende romantilised tunded üksnes süvenesid.

Keatsi haigestumine aasta hiljem toob armunuile abiellumise asemel kaasa kibeda lahkumineku. Nagu Keats ise tabavalt märkis: „igaveseks maalil, igaveseks noor“.

Filmi lavastaja ja stsenarist on Oscari-võitja JANE CAMPION („Klaver“). Peaosades BEN WHISHAW („Parfüüm: Ühe mõrva lugu“) ja ABBIE CORISH („Candy“).


Levitaja: ACME FILM OÜ
Osatäitjad: Abbie Cornish, Ben Whishaw, Samuel Barnett


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.