Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

1h 54min  |  Komöödia, Seiklus  |  Kinodes alates: 12.12.2014

Robert Gustafsson mängib Jonas Jonassoni bestselleri „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ ekraniseeringus 100-aastast Allan Karlssoni. Raamatut on Rootsis müüdud üle 1,1 miljoni eksemplari, see on avaldatud 38 riigis ja üleilmselt on romaani müüdud üle 6 miljoni eksemplari.

Filmis teevad kaasa veel Mia Skäringer (tuntud Rootsi sarjast „Solsidan“), Iwar Wiklander („En enkel till Antibes“, „Simon ja tammed“), David Wiberg (SVT sarjast „Varan-TV), Jens Hultén („Skyfall“, Rootsi sari „Johan Falk“), Alan Ford ja teised.

Filmi „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ peategelane on Allan Karlsson. Pärast pikka ja seiklusrikast elu satub ta vanadekodusse, uskudes, et see jääb ta viimaseks peatuseks. Mure on vaid selles, et ta tervis on endiselt hea ja tal hakkab kiiresti igav. Kui lähenema hakkab Allani 100. sünnipäev, mille tähistamisest ta üldse huvitatud pole, otsustab ta oma üksluiseist igapäevast põgeneda.

Ta ronib aknast välja ja satub lõbusatesse sekeldustesse, kuhu kuuluvad kurjategijad, mõrvarid, kohvritäis raha, elevant ja saamatu politseinik. Kõigi teiste jaoks oleks tegu suurima seiklusega, ent Allani jaoks on see tavaline elu.

Ta on pealt näinud paljusid 20. sajandi tähtsündmuseid ja nendes ka osaline olnud. Ehkki Allanit ei huvita poliitika ega religioon karvavõrdki, on ta mõjutanud enamikku viimase sajandi maailma muutnud sündmustest.Meile näidatakse ka Allani elu varasemaid seiklusi. Seda, kuidas ta muuhulgas aitas leiutada tuumapommi ja sai sõbraks USA presidentide ja Vene türannidega. Allan Karlsson on sada aastat maailma raputanud ja nüüd on ta tagasi.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Felix Herngren
Osatäitjad: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.