Eragon
Eragon (2006)
Žanr: Muinasjutt
Alla 6 a. mittesoovitatav Alla 6 a. mittesoovitatav
|

Üks poiss...

Üks lohe...

Maailm täis seiklusi.

Kui Eragon leiab metsast sileda sinise kivi, peab ta seda vaese talupoisi õnnelikuks avastuseks: võib-olla saab selle eest perele talveks liha varuda. Ent kui kivist koorub ilus, safiirsinine lohepoeg, mõistab Eragon peagi, et on komistanud pärandi otsa, mis on peaaegu niisama vana kui Impeerium ise.

Üleöö võtab tema lihtne elu onu Garrow’ talus pöörde ja ta leiab end hukatuslikust uuest maailmast, täis saatusekäike, võlukunsti ja võimu. Juhiks vaid iidne mõõk ja vana jutuvestja Bromi nõuanded, peavad Eragon ja noor lohe Saphira pääsema eemale ohtlikest väljadest ja tumedatest vaenlastest Impeeriumis, mida valitseva kuninga kurjusel pole piire.

Kas Eragon suudab astuda legendaarsete Loheratsanike jälgedes? Impeeriumi saatus võib olla tema kätes...

”Eragon” on Christopher Paolini samanimelise menuromaani alusel vändatud fantaasiaküllane seiklusfilm, millega teeb oma lavastajadebüüdi hinnatud eriefektimeister Stefan Fangermeyer (”Reamees Ryani päästmine”). Osades uustulnuk Edward Speleers, Jeremy Irons (”Taevane kuningriik”), John Malkovich (”Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas”), Robert Carlyle (”Trainspotting”), Djimon Hounsou (”Gladiaator”), Garrett Hedlund (”Trooja”), Sienna Guillory (”Resident Evil 2”) jt.

Kinodes alates: 15.12.2006
Filmi pikkus: 1h 44 min
Tootja: 20th Century Fox
Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA