Lumekuninganna

Lumekuninganna

Lumekuninganna (2010)

1h 39min  |  драма  |  В кинотеатрах с : 26.02.2010

Marko Raadi muinasjutt täiskasvanutele põhineb motiivil H. C. Anderseni "Lumekiningannast". Iselaadi armastuslugu räägib sellest, kuidas Jäälossis elav naine (Helena Merzin) meelitab enda juurde poisi (Artur Tedremägi), kes naise ja jääriigi ilust lummatuna unustab inimeste maailma. Naine varjab poisi eest saladust, miks ta külmas elab. Tegu on romantilise draamaga, mis räägib kõikevõitva armastuse tärkamisest.

Visuaalselt lummav „Lumekuninganna” on enamalt jaolt filmitud külmhoones jäätisehoidlas, kuhu ehitati spetsiaalne interjöör, mis ujutati üle tohutu koguse veega ning seejärel külmutati. Võtted toimusid väga ekstreemsetes tingimustes, kuni -20 kraadises keskkonnas. Välivõtted filmiti aga üles polaarjoone taga, Põhja-Norra kaunistel lumistel nõlvadel.

„Lumekuninganna” režissöör ja stsenarist on Marko Raat, operaator Marius Matzow Gulbrandsen (FNF, Norra), kunstnikud Jack van Domburg (Norra) ja Eva Maria Gramakovski, helilooja Sten Sheripov, kostüümikunstnik Aldo Järvsoo, produtsent Kaie-Ene Rääk. Osades: Helena Merzin, Artur Tedremägi, Egon Nuter, Toomas Suuman, Anni Kreem.


Дистрибьютор: Forum Cinemas OÜ - ESTONIA
В ролях: Peeter Raudsepp


    

Купить билет

Фильм не будет показан в этот день. Пожалуйста, выберите другую дату :)

Галерея