London National Theatre'i otseülekanded

Alates 2009. aasta juuni lõpust on Eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre ülekannetest Forum Cinemas kinodes.

London National Theatre toob teatrisõpradeni üle maailma ülekandeid suurepärastest etendustest Londoni lavalaudadelt. Eesti publikuni vahendab neid HD ülekandeid Forum Cinemas Tallinna kino Coca-Cola Plaza. Lisaks saab näha NT Live etendusi näha ka Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 

PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn:

Tavapilet 15 €

Klubilise pilet 13 €

Sooduspilet lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele 10 €*

20 ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 10 € **

 

Coca-Cola Plaza, A.Le Coq Sviit

Tavapilet 20 €

 

Tartu kino Ekraan ja Viljandi kino Centrum: 

Tavapilet 13 €

Klubilise pilet 10,50 €

Sooduspilet lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele 8 €*

20 ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 8 € **

 

*Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda (üli)õpilaspileti või isikut tõendava dokumendi esitamist.

** 20 või enama soodushinnaga grupipiletite ostmiseks palume pöörduda Forum Cinemas ürituste osakonda: yritused@forumcinemas.ee 


NB! Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud seanssi.

Piletite broneerimisel tuleb arvestada sellega, et välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt 20 päeva enne etenduse algust.

Ärikliendid saavad broneerida ja osta pileteid telefonil 6 800 711 ja e-posti aadressil info@forumcinemas.ee

*etendused on inglise keeles ning ingliskeelsete subtiitritega.

 

Toimunud etendused:

FLEABAG

N, 22. oktoober, 2020 otseülekande salvestus Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Naudi kinolinal Londoni West Endis jäädvustatud ülinaljakat auhinnatud ühenaiseetendust, mille põhjal loodi BBC hittsari „Fleabag“.

„Fleabagi“ autor ja nimiosaline on Phoebe Waller-Bridge („Fleabag“, „Tapatöö“) ning lavastaja Vicky Jones. Näidend heidab rõkkamapaneva pilgu omamoodi naisele, kes elab isemoodi elu.

Fleabag võib näida liigihar, häbitu ja enesekeskne, aga see on ainult jäämäe tipp. Naine, kelle pere- ja sõprussuhted on pingelised ning kes näeb suurt vaeva, et hoida oma meriseakohvikut vee peal, tunneb äkki, et tal ei ole midagi kaotada.

Kasuta võimalust näha oma kodukinos seda New Yorgi ja Londoni teatrites välja müüdud, ajakirja The New Yorker hinnangul tõesti ülilõbusat lavastust.

Lavastuse toovad vaatajate ette DryWrite, Soho Theatre ja Annapurna Theatre.

Kestus: 1 h 47 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

FRANKENSTEIN

K, 4. november, 2020 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

2011. aastal Londoni teatri National Theatre laval etendunud põnevast, väljamüüdud näidendist sai rahvusvaheline sensatsioon, millest on maailma kinodes osa saanud peaaegu pool miljonit inimest. Oscari pälvinud Danny Boyle’i lavastatud („Trainspotting“, „Rentslimiljonär“) näidendis Frankenstein astuvad üles Benedict Cumberbatch (NT Live „Hamlet“, „Sherlock“) koletisena ja Jonny Lee Miller (telesari „Sherlock New Yorgis“, „Trainspotting“) Victor Frankensteinina.

Frankensteini mõistmatuses, oma süütul, ehkki grotesksel kujul lapselik elajas heidetakse õudust täis looja poolt vaenulikku maailma. Igal sammul julmusega kokku põrkavas elajas kasvavad meeleheide ja kättemaksuhimu ning ta otsustab oma looja üles otsida ja temaga kohutava tehingu sõlmida. Põneva ja vägagi õudse klassikalise loo läbivateks teemadeks on vastutus teaduses, vanemliku hooleta jätmine ning hea ja kurja iseloom.

Kestus: 2 h 11 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

KUNINGAS LEAR

N, 10. detsember, 2020 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Vaata kinodes vanameister Ian McKelleni erakordselt liigutavat kuningas Leari osatäitmist, mis salvestatud otse Londoni West Endi lavalaudadelt.

Chichester Festival Theatre'i täielikult väljamüüdud lavastus teenis ära viietärnilised arvustused ning liigub nüüd piiratud hooajaks West Endi. Selle Shakespeare'i õrna, vägivaldse, liigutava ja šokeeriva näidendi kaasaegse nüansirikka ja võimsa ümberjutustuse lavastajaks on Jonathan Munby.

"Kuningas Learis", paljude meelest kõige meisterlikumas tragöödias, mis kunagi on kirjutatud, näeme me, kuidas kaks vananevat isa - üks neist kuningas, teine tema õukondlane - tõukavad eemale oma lapsed, kes neid tõeliselt armastavad. Nende pimedus vabastab halastamatute ambitsioonide ja reetmise tornaado, sest perekond ja riik kistakse vägivaldsesse võimuvõitlusse, mille lõpp on kibe.

Kestus: 3 h 47 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega