London National Theatre'i otseülekanded

Alates 2009. aasta juuni lõpust on Eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre otseülekannetest Forum Cinemas kinodes.

Kevade saabudes toob National Theatre teatrisõpradeni üle maailma ülekandeid suurepärastest etendustest otse Londoni lavalaudadelt. Eesti publikuni vahendab neid HD ülekandeid Forum Cinemas Tallinna kino Coca-Cola Plaza. Lisaks saab näha NT Live etenduste otseülekandeid ka Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 
Piletid ja info:

  • Coca-Cola Plaza tavasaalides 13 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 9,90 €
  • Coca-Cola Plaza SCAPE ja LUXE saalides 15 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 11,90 €
  • Kino Ekraan ja Centrum 10,50 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 7,90 €

Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda (üli)õpilaspileti esitamiset.


NB! Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud seanssi.

Piletite broneerimisel tuleb arvestada sellega, et välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt 20 päeva enne etenduse algust.

Ärikliendid saavad broneerida ja osta pileteid telefonil 6 800 711 ja e-posti aadressil info@forumcinemas.ee

*etendused on inglise keeles ning ingliskeelsete subtiitritega.
** NT Live piletitele ei kehti Kinoklubi soodustused.

 

Tulevad etendused:

Uued etendused on peagi müügil!

Toimunud etendused:

KASS TULISEL PLEKK-KATUSEL

N, 1. märts, 2018 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Tennessee Williamsi 20. sajandi meistriteost „Kass tulisel plekk-katusel“ mängiti 2017. aastal Londoni West Endis vaid rangelt piiratud arv kordi. Hiljuti äärmiselt populaarse etenduse „Tramm nimega iha“ lavale toonud Benedict Andrewsi „vaimustavalt taaselustatud“ (New York Times) tükis astuvas üles Sienna Miller, Jack O'Connell ja Colm Meaney. 

Ühel palaval õhtul koguneb lõunaosariiklaste perekond Mississippi puuvillaistanduses Suure Papa sünnipäeva tähistama. Kuumus on peaaegu sama lämmatav kui nende valed. Brick ja Maggie püüavad vältida saladusi ja seksuaalseid pingeid, mis ähvardavad nende abielu hävitada. Mängus on perekonna tulevik. Missugune versioon tõest on õige – ja missugune jääb peale?

Kestus: 3 h 13 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

JULIUS CAESAR

N, 22. märts, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Ben Whishaw („Taani tüdruk“, „Skyfall“, „Hamlet“) ja Michelle Fairley („Igikeltsa needus“, „Troonide mäng“) mängivad Brutust ja Cassiust, David Calder („Kadunud linn Z“, „The Hatton Garden Job“) mängib Caesarit ja David Morrissey („Kadunud“, „Võllamehed“, „Elavad surnud“) on Markus Antonius. Otseülekanne Londoni teatrist The Bridge Theatre.

Caesar naaseb triumfiga Rooma ning inimesed tulevad tänavatele seda tähistama. Autokraadi populaarsusest alarmeeritud haritud eliit peab salanõu tema kukutamiseks. Caesari atentaadi järel vallandub pealinna tänavatel kodusõda.

Nicholas Hytneri lavastus viib publiku Caesari tagasitulekut tervitavale tänavapeole, senati istungile, kus mees mõrvati, tema matuseks kogunevale protestimarsile ja selle eel puhkevale kaosele.

Kestus: 2 h 15 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

HAMLET

N, 12. aprill, 2018 kell 20.00 ja 21.00 Tallinnas

K, 18. aprill, 2018 kell 20.30 Tartus ja Viljandis

Shakespeare’i suures tragöödias mängib nimiosa Oscari nominent Benedict Cumberbatch (BBC Sherlock, Imiteerimismäng).

Nüüdseks maailmas juba 750 000 inimese poolt nähtud NT 2015. aasta hittlavastus naaseb taas kinodesse.

Sõjaks relvistuvas riigis rebib üks perekond end lõhki. Hamlet, kes on sunnitud isa surma eest kätte maksma, ent on sellest ülesandest halvatud, on oma võimatu olukorra tõttu raevus, mis seab ohtu nii tema enda vaimse tervise kui riigi julgeoleku. Lavastaja Lyndsey Turner (Posh, Chimerica), produtseerinud Sonia Friedman Productions.

Kestus: 3 h 25 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

MACBETH

N, 10. mai, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Verise kodusõja järgne häving. Pimeduse jõud tõukavad halastamatult ellujäämise eest võitlevaid Macbethe trooni poole.

Rufus Norris (Kolmekrossiooper, London Road) lavastatud Shakespeare’i kõige intensiivsemas ja hirmsamas tragöödias naasevad Macbethi ja leedi Macbethi rollides National Theatre’i lavalaudadele Rory Kinnear (Young Marx, Othello) ja Anne-Marie Duff (Oil, Suffragette).

Kestus: 2 h 48 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

KENTSAKAS JUHTUM KOERAGA ÖISEL AJAL

N, 7. juuni, 2018 otseülekande salvestus Tallinnas

"Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" naaseb 2018. aastal maailmas valitud kinodesse.

Mark Haddoni tunnustatud romaani „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ adapteeris Simon Stephens.

"Fenomenaalne jutustuse ja näitemängu kombinatsioon" ("The Times") ja „vaimustavalt leidlik" ("Evening Standard")

Londoni rahvusteatris salvestatud kriitikute heakskiidu pälvinud etendus üllatas maailma publikut. Marianne Ellioti ("Inglid Ameerikas", "Sõjaratsu") lavastatud näidend pälvis seitse Olivieri auhinda ja viis Tony auhinda.

Viieteistkümneaastane Christopher seisab proua Shearsi koera surnukeha kõrval. Koer on hargiga läbi torgatud, kell on seitse minutit pärast südaööd ja Christopher on kahtluse all. Poiss kirjutab Wellingtoni mõrvamüsteeriumi lahendamiseks kõik faktid üles märkmikusse. Tal on erakordne aju – suurepärane matemaatika vallas, ent võimetu tõlgendama igapäevaelu sündmusi. Ta pole kunagi käinud kaugemal kodutänava lõpust, talle ei meeldi üldse, kui teda katsutakse, ja ta ei usalda võõraid. Isa poolt keelatud detektiivitöö viib noormehe aga hirmu täis teekonnale, mis keerab tema maailma pea peale.
 

Kestus: 2 h 50 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

KOGU TÕDE EVE`IST

N, 20. juuni, 2019 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Gillian Anderson („Salatoimikud“, „NT Live: Tramm nimega iha“) ja Lily James („Mamma Mia!“) on peaosas näidendis „Kogu tõde Eve’ist“, mille otseülekande salvestus tuuakse Londoni West Endist kinoekraanidele.

„Kogu tõde Eve’ist“ jutustab Margo Channingi loo. Ta on legend. Tõeline teatritäht. Ta on alati olnud tähelepanu keskmes. Nüüd aga ilmub välja Eve. Tema suurim austaja. Noor, kaunis Eve. Kuldne tüdruk, lihtne naabritüdruk. Aga te teate Eve’st juba kõike, eks ole …?

Ühe maailma kõige uuenduslikuma teatrilavastaja Ivo van Hove („NT Live: Vaade sillalt“) uus näidend heidab pilgu kadeduse ja ambitsiooni maailma ning tõstatab küsimuse, miks kestab meie kuulsuse-, nooruse- ja identiteedivaimustus ajast aega.

„Kogu tõde Eve’ist“ on Ivo van Hove adaptsioon 1950. aasta Joseph L Mankiewiczi samanimelisest filmist ja Mary Orri näidendist „The Wisdom of Eve“. Ivo van Hove uue lavaversiooni lavakujunduse ja valgustuse autor on Jan Versweyveld, kostüümid lõi An D’Huys ja muusika kaks Mercury auhinda võitnud PJ Harvey, helikujunduse autor on Tom Gibbons. Osatäitjad valis Julia Horan.

 

Kestus: 2 h 10 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega