London National Theatre'i otseülekanded

Alates 2009. aasta juuni lõpust on Eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre ülekannetest Forum Cinemas kinodes.

London National Theatre toob teatrisõpradeni üle maailma ülekandeid suurepärastest etendustest Londoni lavalaudadelt. Eesti publikuni vahendab neid HD ülekandeid Forum Cinemas Tallinna kino Coca-Cola Plaza. Lisaks saab näha NT Live etendusi näha ka Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 

PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn:

Tavapilet 15 €

Klubilise pilet 13 €

Sooduspilet lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele 10 €*

20 ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 10 € **

 

Tartu kino Ekraan ja Viljandi kino Centrum

Tavapilet 13 €

Klubilise pilet 10,50 €

Sooduspilet lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele 8 €*

20 ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 8 € **

*Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda (üli)õpilaspileti või isikut tõendava dokumendi esitamist.

** 20 või enama soodushinnaga grupipiletite ostmiseks palume pöörduda Forum Cinemas ürituste osakonda: yritused@forumcinemas.ee 


NB! Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud seanssi.

Piletite broneerimisel tuleb arvestada sellega, et välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt 20 päeva enne etenduse algust.

Ärikliendid saavad broneerida ja osta pileteid telefonil 6 800 711 ja e-posti aadressil info@forumcinemas.ee

*etendused on inglise keeles ning ingliskeelsete subtiitritega.

 

Tulevased etendused:

CYRANO DE BERGERAC

NT Live`i etendus "Cyrano de Bergerac" 1. juulil Coca-Cola Plazas ja 2. juulil kinodes Ekraan ja Centrum.

01.07, Coca-Cola Plaza

Saal 7 kell 20.00. Piletid leiad SIIT!

A.Le Coq Sviit kell 20.00. Piletid leiad SIIT!

02.07, Ekraan

Saal 1 kell 20.00. Piletid leiad SIIT!

02.07, Centrum

Saal 2 kell 20.00. Piletid leiad SIIT!

James McAvoy ("X-Meest" filmiseeria, „Lepitus“) naaseb teatrilavale näidendi „Cyrano de Bergerac“ leidlikus uues adaptsioonis, mille salvestus tuuakse Londoni West Endist kinolinadele.

Heal sulemehel ja kurikuulsal võitlejal Cyranol on olemas peaaegu kõik – kui ta suudaks vaid võita enda tõelise armastuse Roxane’i südame. Mehel on aga üks suur mure – ta nina on sama suur kui tema süda. Kas Cyrano peab alistuma nartsissismi haardes ühiskonnale või suudab ta meisterliku keelekasutusega Roxane’i vaimustada?

Edmond Rostandi meistriteose adaptsiooni autor on Martin Crimp, etenduse lavastaja Jamie Lloyd. Klassikalisele näidendile annab elu lingvistiline geniaalsus, millega tehakse kummardus Cyrano võimsale ja sügavale vastupanule suurtele takistustele tema teel.

Kestus: 3 h 16 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

Toimunud etendused:

HAMLET

N, 10. oktoober, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

NT Live`i 2015. aasta hittlavastus naaseb 10. aastapäevaks taas kinoekraanidele!

Shakespeare’i suures tragöödias mängib nimiosa Oscari nominent Benedict Cumberbatch (Sherlock, Doctor Strange).

Sõjaks relvistuvas riigis rebib üks perekond end lõhki. Hamlet, kes on sunnitud isa surma eest kätte maksma, ent on sellest ülesandest halvatud, on oma võimatu olukorra tõttu raevus, mis seab ohtu nii tema enda vaimse tervise kui riigi julgeoleku. Kõrvalosas ka Eesti näitleja Sergo Vares.

Lavastaja Lyndsey Turner (Posh, Chimerica), produtseerinud Sonia Friedman Productions.

Kestus: 3 h 39 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

AUDIENTS

N, 31. oktoober, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

Auhinnatud briti lavastus "Audients" naaseb 10. aastapäevaks taas kinoekraanidele!

Oscariga pärjatud Helen Mirren astub taas üles kuninganna Elizabeth II-na, sedakorda West Endi lavastuses "Audients".Kuninganna Elizabeth II on oma 60 valitsemisaasta jooksul kohtunud iganädalastel eraviisilistel audientsidel kõigi Ühendkuningriigi 12 peaministriga. Vaikival kokkuleppel vestluste sisu ei avaldata. Isegi mitte abikaasadele.

"Audients" murrab seda traditsioonilist kokkulepet ning toob vaatajateni Downing Streeti asukate ja kuninganna pöördelised kohtumised. Kõik peaministrid Winston Churchillist David Cameronini on kasutanud neid eravestlusi kuningannaga nii oma ideede testimiseks kui ka pihitoolina. Audientsid kaardistavad teise Elizabethi ajastut, noorest emast vanaemani. Poliitikud tulevad ja lähevad, kuninganna aga jääb ning ootab järgmist peaministrit.

"Audients" toob taas kokku stsenaristi ja näitekirjaniku Peter Morgani ning Oscari-võitjast näitlejanna Helen Mirreni, kes on varasemalt teinud koostööd ohtralt tunnustust pälvinud filmis "Kuninganna". "Audientsi" lavastajaks on Oscari-nominent Stephen Daldry („Billy Elliot“, „Tunnid“). West Endi lavale on etenduse toonud Matthew Byam Shaw Playful Productionsist, Robert Fox ja Andy Harries.

Kestus: 2 h 46 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

ÜKS MEES, KAKS BOSSI

N, 14. november, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

NT Live`i humoorikas hittnäidend naaseb 10. aastapäevaks taas kinoekraanidele!

Tony-auhinnaga pärjatud ja "The Late Late Show's" endale nime teinud James Corden on peategelane lärmakalt naljakas tükis "Üks mees, kaks bossi", mis 2011. aastal nii Londoni West Endi kui ka Broadway publiku südamed vallutas.

Cordeni kehastatud Francis Henshall saab oma skiffle’i bändist kinga ja hakkab väiksekaliibrilise East Endi kelmi Roscoe Crabbe’i käepikenduseks. Crabbe annab Henshallile ülesandeks nõuda oma kihlatu isalt sisse 6000 naela. Roscoe on tegelikult aga hoopis õde Rachel, kes kehastab oma surnud venda Roscoe't, kelle tappis Racheli poiss-sõber Stanley Stubbers.

The Cricketer's Armsi pubis pesitsev Francis märkab lisateenistuse võimalust ning võtab vastu veel ühe tööotsa - Stanley Stubbersilt, kes peidab end politsei eest ning ootab taaskohtumist Racheliga. Selleks, et mitte vahele jääda, peab Francis hoidma oma kaks šeffi lahus. Lihtne.

Richard Beani ingliskeelses versioonis Carlo Goldoni klassikalisest komöödiast on olulisel kohal seks, toit ja raha. Selle on lavastanud pikaaegne National Theatre'i kunstiline juht Nicholas Hytner.

Kestus: 3 h 20 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

LEHMANI TRILOOGIA

N, 12. detsember, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

Kolmevaatuseline lugu maailma muutnud perekonnast ja nende äriimpeeriumist.

Oscari-võitja Sam Mendesi („Skyfall“, „The Ferryman“) lavastuses astuvad vendade Lehmanite, nende poegade ja pojapoegade rollis üles Simon Russell Beale, Adam Godley ja Ben Miles.

Ühel külmal 1844. aasta septembrihommikul seisab New Yorgi sadamas noor mees Baierimaalt. Ta unistab uuest elust uues maailmas. Noormehega liituvad tema kaks venda ning nende enneolematu Ameerika saaga võib alata.

163 aastat hiljem variseb vendade asutatud ettevõte Lehman Brothers maailma silme all rusudeks, põhjustades ajaloo suurima finantskriisi.

Kriitikute kiidusõnu pälvinud ja viiele Laurence Olivier’ auhinnale kandideerinud näidendile lisab sära Es Devlini (NT Live’i „Hamlet“) vaimustav lavakujundus ning kinolinal saab nautida National Theatre Live’i 10. sünnipäeva programmi raames etendunud lavastust otse Londoni West Endist.

Kestus: 4 h
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

SUVEÖÖ UNENÄGU

N, 2. jaanuar, 2020 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

"Ma pole kuulnud ega lugenud,

et tasast rada kulgeks ustav arm."

Metsas vaenutsevate haldjakuninga ja -kuninganna tee ristub põgenikest noorte armastajate ja näidendit harjutada püüdva näitetrupi omaga. Võlukunsti valdav kuninglik paar sekkub oma tüli paisudes surelike ellu, põhjustades armukolmnurki, inimeste äravahetamist ja moondumist. Tagajärjed on naljakad, ent ka sünged.

Shakespeare’i kuulsaim romantiline komöödia on kinolinal nautimiseks jäädvustatud Londoni Bridge Theatres. Titania, Oberoni, Pucki ja Bottomi osades astuvad üles Gwendoline Christie („Troonide mäng“), Oliver Chris („Green Wing“, NT Live’i „Noor Marx“), David Moorst (NT Live’i „Halleluuja!“) ja Hammed Animashaun („The Barber Shop Chronicles“).

Lavastaja on Nicholas Hytner, kes tõi hiljuti hiilgavalt publiku ette näidendi „Julius Caesar“ (NT Live 2018). Bridge Theatrest saab mets, unenäomaailm lendlevat haldjate, kõikekatva udu ja öise tralliga, mida ümbritseb sündmuste järel liikuv publik.

Kestus: 3 h 18 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

FLEABAG

N, 13. veebruar, 2020 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

Naudi kinolinal Londoni West Endis jäädvustatud ülinaljakat auhinnatud ühenaiseetendust, mille põhjal loodi BBC hittsari „Fleabag“.

„Fleabagi“ autor ja nimiosaline on Phoebe Waller-Bridge („Fleabag“, „Tapatöö“) ning lavastaja Vicky Jones. Näidend heidab rõkkamapaneva pilgu omamoodi naisele, kes elab isemoodi elu.

Fleabag võib näida liigihar, häbitu ja enesekeskne, aga see on ainult jäämäe tipp. Naine, kelle pere- ja sõprussuhted on pingelised ning kes näeb suurt vaeva, et hoida oma meriseakohvikut vee peal, tunneb äkki, et tal ei ole midagi kaotada.

Kasuta võimalust näha oma kodukinos seda New Yorgi ja Londoni teatrites välja müüdud, ajakirja The New Yorker hinnangul tõesti ülilõbusat lavastust.

Lavastuse toovad vaatajate ette DryWrite, Soho Theatre ja Annapurna Theatre.

Kestus: 1 h 40 min
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

PRESENT LAUGHTER

N, 5. märts, 2020 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas

NT Live - 10. aastat kinoekraanidel!

Matthew Warchusi lavastatud Noël Cowardi provokatiivses komöödias "Present Laughter“ astub üles Andrew Scott (BBC „Sherlock“, „Fleabag“).

Välismaaturneele asutava kuulsa näitleja Garry Essendine’i värvikas elu ähvardab kontrolli alt väljuda. Aina süveneva identiteedikriisi käes vaevleva ning oma aega mitme väga erineva suhte vahel jagava Garry paar viimast päeva kodus mööduvad kaootilises armastuse, seksi, paanika ja sisekaemuse virvarris.

Londoni The Old Vici teatri esituses jäädvustatud "Present Laughter“ on peadpööritav ja üllatavalt kaasaegne pilguheit kuulsusele, kirele ja üksildusele.

Kestus: 3 h
Tootja: London National Theatre
Levitaja: London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega