Moskva Suure Teatri ballett 2020-2021

Moskva Suure Teatri balletitrupi etenduste ülekanded kinos Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum.

1776. aastal rajatud Moskva Suur Teater kujutab endast Venemaa kultuuri ja traditsioonide sümbolit, mille etenduste tase vastab ka kõige nõudlikumale maitsele. Balletitrupi repertuaari mahub nii rahvuslikku klassikat kui ka maailma balletiklassika varamusse kuuluvate etenduste maailmakuulsate koreograafide suurepäraseid tõlgendusi.
 
Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega Pathé Live tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 1400 ekraanile üle 50s erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.
 
Eestis saab balleti ülekandeid nautida Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.

Moskva Suure Teatri ballett toob imetlusväärse kunsti kogu maailma kinoekraanidele. Sellel sügisel saab näha kolme Moskvas salvestatud otseülekannet. Armastus ja lummus on põhiliseks elemendiks uue hooaja esimese osale, mis algab Prokofjevi „Romeo ja Juliaga“, mille koreograafiks on Aleksei Ratmanski. Novembris saame nautida Marguerite Gautieri ja Armand Duvali kirglikku armastust John Neumeieri Alexandre Dumas’ noorema samanimelise romaani ainetel loodud etendust „Kameeliadaam“. Aasta lõpus vallutab kinoekraanid „Pähklipureja“ vastupandamatu maagia üheskoos Tšaikovski imelise muusikaga.

Nüüd saab kogu maailma kinodes nautida klassikalise balleti parimaid palu. Jaanuaris jätkab uue hooaja teine osa uhiuute etenduste otseülekannetega.

 

PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn:

Tavapilet 19 €
Klubilise pilet 17 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *

A. Le Coq Sviit: 27 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
 

Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum: 

Tavapilet 17 €
Klubilise pilet 15 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 12 € *

Etendustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele sooduspilet hinnaga 10 €. Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda isikut tõendava dokumendi või (üli)õpilaspileti esitamist.

*Nelja ja enamat sooduspiletit on võimalik osta kino kassast ja interneti piletipoest. Internerti piletipoest on nelja ja enama sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast või enamast e-voucherist koosnev balleti piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud etenduse piletite eest.

E-voucherid leiad SIIT!

NB! Ostetud pileteid, e-voucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud balletiseanssi.

 

MOSKVA SUURE TEATRI 2020-2021 HOOAEG

PÄHKLIPUREJA

Otseülekande salvestus

Muusika: Pjotr Iljitš Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš (E. T. A. Hoffmanni ja Marius Petipa ainetel)
Osades: Margarita Shrainer (Marie), Semjon Tšudin (Pähklipureja), Denis Savin (Drosselmeyer), Alexandre Vodopetov (Hiirekuningas) ja kordeballett

20. detsember 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Tallinn - Coca-Cola Plaza (iSense saal) | Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A.Le Coq Sviit) | Osta pilet!
Tartu - Ekraan (Saal 1) | Osta pilet!
Viljandi - Centrum (Saal 2) | Osta pilet!

Jõululaupäeval muundub Marie’ pähklipurejanukk maagiliselt printsiks ning alguse saab nende imeline seiklus. Moskva Suure Teatri lavalt kantakse otseülekandes üle ajatu klassikaline pühadeetendus „Pähklipureja“ mis viib igas eas publiku maagilisele teekonnale tantsivate lumehelveste ja ellu ärganud nukkude võlumaailma, saatjaks Tšaikovski armastatud muusika.

Kestus: 2 tundi ja 30 minutit

 

2021. aasta etendused juba peatselt!

 

Juba toimunud etendused:

ROMEO JA JULIA

Otseülekande salvestus

Muusika: Sergei Prokofjev
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Sergei Prokofjev, Sergei Radlov ja Adrian Pjotrovski (William Shakespeare’i samanimelise näidendi ainetel)
Osades: Jekaterina Krõsanova (Julia), Vladislav Lantratov (Romeo), Igor Tsvirko (Mercutio), Dmitri Dorokov (Benvolio), Vitali Biktimirov (Tybalt) ja kordeballett

4. oktoober 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Verona linnakeses armuvad Romeo ja Julia meeletult teineteisesse, samas kui nende rivaalitsevad perekonnad, Montecchid ja Capulettid, on kistud vihasesse vaenutegevusse, mis lõppeb südantlõhestava tragöödiaga…

Aleksei Ratmanski, Moskva Suure Teatri endine kunstiline juht, on lavastanud teatritrupi esietenduse dramaatilise kirega, tuues meieni Shakespeare’i armastatud klassikateose värske ümberjutustuse. Tema briljantne ja detailne uuslavastus, mis toob esile Prokofjevi muusika romantilised ja filmilikud kõlavärvid, taaselustab kirjandusloo tuntuima armastajapaari loo nii, nagu seda pole suutnud ükski teine nüüdisaegne klassikalise balleti koreograaf.

Kestus: 2 tundi ja 45 minutit

KAMEELIADAAM

Otseülekande salvestus

Muusika: Frédéric Chopin
Koreograafia: John Neumeier 
Libreto: Alexandre Dumas’ noorema samanimelise romaani ainetel
Osades: Svetlana Zahharova (Marguerite Gautier), Edvin Revazov (Armand Duval), Anna Tihhomirova (Manon Lescaut), Semjon Tšudin (Des Grieux), Kristina Kretova (Prudence Duvernoy), Mihhail Lobuhhin (Gaston Rieux), Anna Antropova (Nanina), Andrei Merkurjev (Monsieur Duval), Darja Hohlova (Olympia)

1. november 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Kui noor ja naiivne Armand jõuab esmakordselt Pariisi ning kohtab seal vaimustavat ja ihaldusväärset kurtisaani Marguerite Gautier’d, on ta hetkega võlutud. Nende kohtumisega saab alguse kirglik, kuid ometi hukule määratud armulugu…

Alexandre Dumas’ noorema romaan elustub Suure Teatri laval priimabaleriin Svetlana Zahharova vahendusel, kelle kehastatud Marguerite otsib raske haigusega võideldes armastust ja lunastust enda kurtisaanielule. Suure Teatri balletisolistid, saadetuna Chopini romantilisest klaverimuusikast, toovad koreograaf John Neumeieri töö haruldase ilu ja traagilise sügavuse uutele emotsionaalsetele kõrgustele.

Kestus: 2 tundi ja 50 minutit