Moskva Suure Teatri ballett

Moskva Suure Teatri balletitrupi etenduste ülekanded kinos Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum.

1776. aastal rajatud Moskva Suur Teater kujutab endast Venemaa kultuuri ja traditsioonide sümbolit, mille etenduste tase vastab ka kõige nõudlikumale maitsele. Balletitrupi repertuaari mahub nii rahvuslikku klassikat kui ka maailma balletiklassika varamusse kuuluvate etenduste maailmakuulsate koreograafide suurepäraseid tõlgendusi.
 
Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega Pathé Live tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 1400 ekraanile üle 50s erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.
 
Eestis saab balleti ülekandeid nautida Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 
Tähistamaks Moskva Suure Teatri 10 aastat kinolinal pakub trupp teile oma repertuaari populaarseimate palade näol intensiivseid emotsioone. „Raimonda“ romanssist „Korsaari“ eksootiliste seiklusteni, „Pähklipureja“ maagilise atmosfäärini ja „Romeo ja Julia“ traagilise kireni – Moskva Suure Teatri laval esitatakse kõige kaunimaid lugusid. Publikut võluvad kindlasti „Luikede järve“ uued osatäitjad ja Aleksei Ratmanski kanoonilise „Giselle’i“ uuslavastus. Juubelihooajale paneb ilusa punkti Balanchine’i särav balletietendus „Kalliskivid“.

Nüüd saab kogu maailma kinodes nautida klassikalise balleti parimaid palu.

 

PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn:

Tavapilet 19 €
Klubilise pilet 17 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *

A. Le Coq Sviit: 27 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
 

Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum: 

Tavapilet 17 €
Klubilise pilet 15 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 12 € *

*Sooduspileteid on võimalik osta kino kassast ja interneti piletipoest. Internerti piletipoest on nelja sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast e-voucherist koosnev balleti piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud etenduse piletite eest.

Etendustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele sooduspilet hinnaga 10 €. Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda isikut tõendava dokumendi või (üli)õpilaspileti esitamist.

E-piletivoucherite pakette saate osta SIIT.

NB! Ostetud pileteid, e-voucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata.
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud balletiseanssi.

 

Moskva Suure Teatri 2019-2020 hooaeg

ROMEO JA JULIA

NB! Seoses kinode ajutise sulgemisega jääb ära Moskva Suure Teatri etendus "Romeo ja Julia". Kõikvõimalike piletitega seotud küsimustega palun pöörduge meie infomeilile: info@forumcinemas.ee

Otseülekande salvestus

Muusika: Sergei Prokofjev
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Sergei Prokofjev, Sergei Radlov ja Adrian Piotrovsky (William Shakespeare’i ainetel)

Osades: Jekaterina Krõsanova (Julia), Vladislav Lantratov (Romeo), Igor Tsvirko (Mercutio), Dmitri Dorokov (Benvolio), Vitali Biktimirov (Tybalt) ja balletitrupp

P 14. juuni, 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​ - ETENDUS JÄÄB ÄRA

Romeo ja Julia on teineteisesse armunud, vaatamata sellele, et nende perekonnad on halastamatud vaenlased. Capulettide ja Montague’te rivaalitsemine läheb maksma Mercutio elu ning Romeo soovib sõbra surma eest kätte maksta.

Hukule määratud armastajate traagiline saatus inspireeris Prokofjevit looma vaimustava kinemaatilise muusikateose alates Julia õrnast tunnusmuusikast ja lõpetades rüütlite tantsu kurjakuulutavate helidega. Moskva Suure Teatri tähed Jekaterina Krõsanova ja Vladislav Lantratov kehastuvad täiuslikult Aleksei Ratmanski rabavas loos armastusest esimesest silmapilgust kaheks igaveseks armastajaks.

Kestus: 2 tundi ja 51 minutit

KALLISKIVID

NB! Seoses kinode ajutise sulgemisega jääb ära Moskva Suure Teatri otseülekanne "Kalliskivid". Kõikvõimalike piletitega seotud küsimustega palun pöörduge meie infomeilile: info@forumcinemas.ee

Otseülekanne

Muusika: Gabriel Fauré, Igor Stravinski, Pjotr Iljitš Tšaikovski
Koreograafia: George Balanchine

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

P 19. aprill, 2020 kell 18.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​ - ETENDUS JÄÄB ÄRA!

Selle küllusliku teose inspiratsiooniallikas oli Balanchine’i külaskäik maailmakuulsasse juveeliärisse Van Cleef & Arpels New Yorgi 5. avenüül ning see on kiidulaul Pariisile, New Yorgile, Peterburile ja nende linnade tantsukoolidele, mis on kõik seotud oma vääriskiviga: smaragdi, rubiini ja teemantiga.

Balanchine tegi kummarduse kolmele tema stiili kujundanud tantsukoolile, millest igat esindab üks vääriskivi. „Kalliskivid“ pakub ainulaadse võimaluse nautida geniaalse koreograafi visuaalselt võluvat tööd maailma kõige vaimustavamate tantsijate esituses.

Kestus: 2 tundi ja 45 minutit

UINUV KAUNITAR

NB! Seoses kinode ajutise sulgemisega jääb ära Moskva Suure Teatri etendus "Uinuv kaunitar". Kõikvõimalike piletitega seotud küsimustega palun pöörduge meie infomeilile: info@forumcinemas.ee

Otseülekande salvestus

Muusika: Pjotr Tšaikovski
Koreograafia: Marius Petipa (Juri Grigorovitši uues redaktsioonis)
Libreto: Ivan Vsevoložski ja Marius Petipa (Charles Perrault järgi)

Osades: Jekaterina Krõsanova (Julia), Vladislav Lantratov (Romeo), Igor Tsvirko (Mercutio), Dmitri Dorokov (Benvolio), Vitali Biktimirov (Tybalt) ja balletitrupp

P 21. juuni, 2020 kell 18.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​ - ETENDUS JÄÄB ÄRA!

Oma kuueteistkümnendal sünnipäeval langeb printsess Aurora kurja võluri Carabosse’i nõiduse ohvriks ja uinub sajaks aastaks. Ainult printsi suudlus võib ta äratada…

Legendaarses balletiloos viivad Suure Teatri tantsijad meid unistuste reisile, kus nõiaväelises kuningriigis haldjad, noor printsess ja nägus prints näitavad kõige puhtamat klassikalist stiili. Suurejooneline lavastus koos rikkalike dekoratsioonide ja kostüümidega teevad Perrault’ muinasjutust enneolematu vaatamisväärsuse, mis ei tohi jääda nägemata.

Kestus: 2 tundi ja 52 minutit

 

JUBA TOIMUNUD ETENDUSED:

RAIMONDA

Otseülekanne

Muusika: Aleksander Glazunov
Koreograafia: Juri Grigorovitš (Marius Petipa ainetel)
Libreto: Juri Grigorovitš (Lidia Paškova ainetel)

Osades: Moskva Suure Teatri esinäitlejad, solistid ja balletitrupp

P 17. november, 2019 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​

Raimonda on armunud Jean de Brienne’i, galantsesse rüütlisse, kes on andnud lubaduse osaleda Ungari kuninga juhitud ristisõjas. Kui naise armastatu lahkub, palub tema kätt välismaine rüütel Abderakhman, ning ähvardab naist surmaga, kui see peaks tema lähenemiskatsed tagasi lükkama.

Moskva Suure Teatri etendust „Raimonda“ lihtsalt peab nägema, see kuulub tantsuajalukku. Legendaarne koreograaf Marius Petipa kuhjas ühe enda viimastest töödest täis kauneid õukonnastseene, romantilisi trupitantse ja Ungari rahvatantse ning lõi ühe armsa rolli parimale baleriinile.

Kestus: 3 tundi

KORSAAR

Otseülekande salvestus

Muusika: Adolphe Adam
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Jules Henri Vernoy de Saint-Georges ja Joseph Mazilier (toimetanud Marius Petipa)

Osades: Jekaterina Krõsanova (Medora), Igor Tsvirko (Conrad), Denis Savin (Birbanto), Nelli Kobakhidze (Zulmea), Denis Rodkin („Grand pas des éventails’i“ solist) ja balletitrupp

P 27. oktoober, 2019 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​

Adrianopoli turuväljakul rabab üht pašat Medora ilu ning ta püüab naise endale osta, ent noor kaunitar ei ole müügiks. Kui müügitehing hakkab siiski teoks saama, röövib Medora tema pilku püüdnud võluv korsaar Conrad.

Moskva Suure Teatri võrratu priimabaleriin Jekaterina Krõsanova ja esisolist Igor Tsvirko süütavad Medora ja Conradi kire põlema vaieldamatult intensiivselt. „Korsaar“ on rabav etendus ka Aleksei Ratmanski antud uues kuues; ta lõi piisavalt tantsu peaaegu tervele trupile, luksusliku lavakujunduse ja laevahukustseeni ning võimaldas trupil esitada maagilise tantsuetenduse.

Kestus: 3 tundi ja 20 minutit

PÄHKLIPUREJA

Otseülekande salvestus

Muusika: Pjotr Iljitš Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš (E. T. A. Hoffmanni ja Marius Petipa ainetel)

Osades: Margarita Shrainer (Marie), Semjon Tšudin (Pähklipureja), Denis Savin (Drosselmeyer), Alexandre Vodopetov (Hiirekuningas) ja balletitrupp

P 15. detsember, 2019 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​

Müstiline Drosselmeyer kingib jõululaupäeval oma ristitütrele Pähklipureja. Südaööl ärkab nukk ellu ning leiab satub võitlusesse Hiirekuninga vastu, et päästa tema küüsist Marie.

Selles ajatus Tšaikovski armastatud muusika saatel esitatavas loos annab uus tähtsolist Margarita Shrainer täiuslikult edasi Marie süütuse ja võluvuse ning vaimustab koos võrratult elegantse juhttantsija Semjon Tšudiniga Pähklipureja rollis igas vanuses vaatajaid, viies nad uskumatule teekonnale teise maailma.

Kestus: 2 tundi ja 30 minutit

GISELLE

Uuslavastus

Otseülekanne

Muusika: Adolphe Adam
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Théophile Gautier ja Jean-Henry Saint-Georges

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

P 26. jaanuar, 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​

Noor talutüdruk Giselle sureb kuuldes, et tema armastatu Albert on teda petnud. Ta ühineb vastumeelselt vilidega, kättemaksuhimuliste petetud pruutide hingedega, kes mõistavad Alberti tantsima, kuni ta sureb kurnatusse.

„Giselle’i“ läbivad suured ja universaalsed romantilised teemad. Tuntud koreograafi Aleksei Ratmanski uhiuus lavastus näitab ühte klassikalise tantsu vanimat ja parimat teost uue nurga alt, andes publikule võimaluse ikooniline ballett uuesti avastada.

Kestus: 2 tundi ja 24 minutit

LUIKEDE JÄRV

Otseülekanne

Muusika: Pjotr Iljitš Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

P 23. veebruar, 2020 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis​

Vanemad kutsuvad prints Siegfriedi endale pruuti valima. Noormees kohtub aga järve ääres müstilise luiknaise Odette’iga ja on temast võlutud. Ta vannub naisele, et armastab teda igavesti. Sellel on pöördumatud tagajärjed.

Tšaikovski kullavaramusse kuuluv klassikalise tantsu armastatuim meistriteos on taas laval uute osatäitjatega. Moskva Suure Teatri esitatud tehniliselt rasket ja säravaid emotsioone täis etendust, milles rabav maailmakuulus balletitrupp esitab täiusliku kooslusena prints Siegfriedi ja kaksikisiksuse Odette’i/Odile’i legendaarse armastusloo, lihtsalt peab nägema.

Kestus: 2 tundi ja 41 minutit