Moskva Suure Teatri ballett 2021-2022

Moskva Suure Teatri balletitrupi etenduste ülekanded kinos Coca-Cola Plaza ja Centrum.

1776. aastal rajatud Moskva Suur Teater kujutab endast Venemaa kultuuri ja traditsioonide sümbolit, mille etenduste tase vastab ka kõige nõudlikumale maitsele. Balletitrupi repertuaari mahub nii rahvuslikku klassikat kui ka maailma balletiklassika varamusse kuuluvate etenduste maailmakuulsate koreograafide suurepäraseid tõlgendusi.
 
Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega Pathé Live tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 1400 ekraanile üle 50s erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.
 
Eestis saab balleti ülekandeid nautida Tallinnas Coca-Cola Plazas ja Viljandis kinos Centrum.

Legendaarne Moskva Suur Teater pakub balleti austajatele võimalust kogeda viite kõige ikoonilisemat etendust otse kinoekraanil. Novembris alustab uut hooaega helilooja Aram Hatšaturjani sensiatsioonilise balleti “Spartacus” otseülekanne. Detsembris toob kinoekraanidele pühademeeleolu Tšaikovski klassika “Pähklipureja”. George Balanchine`i sädelevate “Kalliskivide” otseülekanne alustab uut aastat ja kaasahaarav “Luikede järv” jõuab kinoekraanidele märtsikuus. Hooaja lõpetab Pierre Lacotte'i lavastatud monumentaalse “Vaarao tütre” otseülekanne.

Ole valmis kogema parimat klassikalist balletti ainult Sinu kinodes.  

 

 

PILETIHINNAD

Kino Coca-Cola Plaza, Tallinn:

Tavapilet 19 €
Klubilise pilet 17 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *

A. Le Coq Sviit: 27 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
 

Kino Centrum, Viljandi: 

Tavapilet 17 €
Klubilise pilet 15 €

Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 12 € *

Etendustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele, (üli)õpilastele ja pensionäridele sooduspilet hinnaga 10 €. Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda isikut tõendava dokumendi või (üli)õpilaspileti esitamist.

*Nelja ja enamat sooduspiletit on võimalik osta kino kassast ja interneti piletipoest. Internerti piletipoest on nelja ja enama sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast või enamast e-voucherist koosnev balleti piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud etenduse piletite eest.

E-voucherid leiad SIIT!

NB! Ostetud pileteid, e-voucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud balletiseanssi.

 

MOSKVA SUURE TEATRI BALLETT 2021-2022

LUIKEDE JÄRV

Otseülekande salvestus

Muusika: Pjotr Iljitš Tšaikovski

Koreograafi: Juri Grigorovitš

Libreto: Juri Grigorovitš

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

 

ETENDUS JÄÄB ÄRA

Piletiraha tagastatakse esimesel võimalusel. 

Piletite osas palume ühendust võtta Forum Cinemas kontoriga: 

Kontor: +372 6 800 700
E-post: info@forumcinemas.ee

 

ETENDUS LÜKKUB EDASI - P 6. märts 2022 kell 17.00 Tallinnas ja Viljandis​

Tallinn - Coca-Cola Plaza (saal 7)Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza 
(A. Le Coq Sviit)Osta pilet!

Viljandi - Centrum (Saal 2)Osta pilet!

Vanemad kutsuvad prints Siegfriedi endale pruuti valima. Noormees kohtub aga järve ääres müstilise luiknaise Odette’iga ja on temast võlutud. Ta vannub naisele, et armastab teda igavesti. Sellel on pöördumatud tagajärjed.

Tšaikovski kullavaramusse kuuluv klassikalise tantsu armastatuim meistriteos on taas laval uute osatäitjatega. Moskva Suure Teatri esitatud tehniliselt rasket ja säravaid emotsioone täis etendust, milles rabav maailmakuulus balletitrupp esitab täiusliku kooslusena prints Siegfriedi ja kaksikisiksuse Odette’i/Odile’i legendaarse armastusloo, lihtsalt peab nägema.

Kestus: 2 tundi ja 35 minutit

VAARAO TÜTAR

Otseülekanne

Muusika: Cesare Pugni

Koreograafia: Pierre Lacotte

Libreto: Jean-Henry Saint-Georges ja Marius Petipa (põhineb Théophile Gautieri romaanil “Le roman de la momie”)

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

 

ETENDUS JÄÄB ÄRA

Piletiraha tagastatakse esimesel võimalusel. 

Piletite osas palume ühendust võtta Forum Cinemas kontoriga: 

Kontor: +372 6 800 700
E-post: info@forumcinemas.ee

 

P 1. mai 2022 kell 18.00 Tallinnas ja Viljandis​

Tallinn - Coca-Cola Plaza (iSENSE saal)Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza 
(A. Le Coq Sviit)Osta pilet!

Viljandi - Centrum (Saal 2)Osta pilet!

Noor inglane lord Wilson on rännakul läbi Egiptuse, kui seda tabab suur torm. Ta on sunnitud varjuma lähimas püramiidis, kuhu on maetud ühe Egiptuse võimsaima vaarao tütar. Lord Wilson uinub ning näeb unes, et printsess on ellu ärganud.

Selle küllusliku lavastuse süžee toetub kaudselt Théophile Gauthieri romaanile „Le Roman de la Momie“. 2000. aastal esitas Bolšoi teater prantsuse koreograafile Pierre Lacotte’le eksklusiivse tellimuse taaselustada Marius Pepita võimas Egiptuse fresko; tal õnnestus hiilgavalt selle unustatud meistriteose uuesti ellu äratamine. Oma eksootilise tegevuspaiga, muljetavaldavate paraadide, silmapaistvate variatsioonide ja massistseenidega on see suurejooneline 19. sajandi orientalistlik fantaasia üks Bolšoi repertuaari tähelepanuväärsemaid lavastusi.

Kestus: 2 tundi ja 50 minutit

 

JUBA TOIMUNUD ETENDUSED:

SPARTACUS

Otseülekanne

Muusika: Aram Hatšaturjan

Koreograafia: Juri Grigorovitš

Libreto: Juri Grigorovitš (Raffaelo Giovagnolli romaani ja Nikolai Volkovi ajalooliste allikate põhjal)

Osades: Moskva Suure Teatri esinäitlejad, solistid ja balletitrupp

P 7. november 2021 kell 17.00 Tallinnas ja Viljandis​

"Spartacus" on suurejooneline ning eepiline lugu legendaarsest orjast, kellest sai gladiaator. Roomlaste sõjavägi on tabanud Spartacuse ja Phrygia, kellest on saanud orjad. Gladiaatoriks saades õhutab Spartacus legendaarset mässu…

Võrratu lavakujunduse ja suurepärase koreograafiaga lavastus kuulub Moskva Suure Teatri balletirepertuaari raudvaramusse juba 1960. aastatest. "Spartacus" on Aram Hatšaturjani kuulsamaid heliteoseid ning esitamisele tulev Juri Grigorovitši koreograafia on pälvinud erinevatest versioonidest enim tunnustust.

Kestus: 2 tundi ja 50 minutit

PÄHKLIPUREJA

Otseülekande salvestus

Muusika: Pjotr Iljitš Tšaikovski

Koreograafia: Juri Grigorovitš

Libreto: Juri Grigorovitš (E. T. A. Hoffmanni ja Marius Petipa ainetel)

Osades: Margarita Shrainer (Marie), Semjon Tšudin (Pähklipureja), Denis Savin (Drosselmeyer), Alexandre Vodopetov (Hiirekuningas) ja kordeballett

P 19. detsember 2021 kell 17.00 Tallinnas ja Viljandis​

Müstiline Drosselmeyer kingib jõululaupäeval oma ristitütrele Pähklipureja. Südaööl ärkab nukk ellu ning leiab satub võitlusesse Hiirekuninga vastu, et päästa tema küüsist Marie.

Selles ajatus Tšaikovski armastatud muusika saatel esitatavas loos annab uus tähtsolist Margarita Shrainer täiuslikult edasi Marie süütuse ja võluvuse ning vaimustab koos võrratult elegantse juhttantsija Semjon Tšudiniga Pähklipureja rollis igas vanuses vaatajaid, viies nad uskumatule teekonnale teise maailma.

Kestus: 2 tundi ja 15 minutit

KALLISKIVID

Otseülekanne

Muusika: Gabriel Fauré, Igor Stravinski, Pjotr Iljitš Tšaikovski

Koreograafia: George Balanchine

Osades: Moskva Suure Teatri põhitantsijad, solistid ja balletitrupp

P 23. jaanuar 2022 kell 17.00 Tallinnas ja Viljandis​

Selle küllusliku teose inspiratsiooniallikas oli Balanchine’i külaskäik maailmakuulsasse juveeliärisse Van Cleef & Arpels New Yorgi 5. avenüül ning see on kiidulaul Pariisile, New Yorgile, Peterburile ja nende linnade tantsukoolidele, mis on kõik seotud oma vääriskiviga: smaragdi, rubiini ja teemantiga.

Balanchine tegi kummarduse kolmele tema stiili kujundanud tantsukoolile, millest igat esindab üks vääriskivi. „Kalliskivid“ pakub ainulaadse võimaluse nautida geniaalse koreograafi visuaalselt võluvat tööd maailma kõige vaimustavamate tantsijate esituses.

Kestus: 2 tundi ja 38 minutit

Kuulsuse narrid