15.03.2021, Киноклуб, Новости о фильмах

2021. aasta Oscari nominatsioonid on selgunud!

Oscari gala toimub see aasta 25. aprillil ja terve hulk filme, mis on nomineeritud rohketele kõige olulisematele Oscaritele, linastuvad kinode avanemisel ka Sinu kinos. 

 

Parim film

"Isa"

"Judas and the Black Messiah"

"Mank"

"Minari"

"Nomaadimaa"

"Paljutõotav noor naine"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

 

Parim lavastaja

Thomas Vinterberg ("Järgmine ring")

David Fincher ("Mank")

Lee Isaac Chung ("Minari")

Chloe Zhao ("Nomaadimaa")

Emerald Fennell ("Paljutõotav noor naine")

 

Parim meespeaosatäitja

Riz Ahmed ("Sound of Metal")

Chadwick Boseman ("Ma Rainey's Black Bottom")

Anthony Hopkins ("Isa")

Gary Oldman ("Mank")

Steven Yeun ("Minari")

 

Parim naispeaosatäitja

Viola Davis ("Ma Rainey's Black Bottom")

Andra Day ("The United States vs. Billie Holiday")

Vanessa Kirby ("Pieces of a Woman")

Frances McDormand ("Nomaadimaa")

Carey Mulligan ("Paljutõotav noor naine")

 

Parim meeskõrvalosatäitja

Sasha Baron Cohen ("Trial of the Chicago 7")

Daniel Kaluuya ("Judas and the Black Messiah")

Leslie Odom, Jr. ("One Night in Miami")

Paul Raci ("Sound of Metal")

Lakeith Stanfield ("Judas and the Black Messiah")

 

Parim naiskõrvalosatäitja

Maria Bakalova ("Borat Subsequent Moviefilm")

Glenn Close ("Hillbilly Elegy")

Olivia Colman ("Isa")

Amanda Seyfried ("Mank")

Yeri Han ("Minari")

 

Parim rahvusvaheline film

"Järgmine ring"

"Better Days"

"Collective"

"The Man Who Sold His Skin"

"Quo Vadis, Aida?"

 

Parim animafilm

"Edasi"

"Over the Moon"

"Lammas Shaun. Film. Farmigeddon"

"Hing"

"Wolfwalkers"

 

Parim kohandatud stsenaarium

"Borat Subsequent Moviefilm"

"Isa"

"Nomaadimaa"

"One Night in Miami..."

"The White Tiger"

 

Parim originaalstsenaarium

"Judas and the Black Messiah"

"Minari"

"Paljutõotav noor naine"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

 

Parim kostüümidisain

"Emma"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Mank"

"Mulan"

"Pinocchio"

 

Parim originaalmuusika

"Da 5 Bloods"

"Mank"

"Minari"

"News of the World"

"Hing"

 

Parim lühianimatsioon

"Burrow"

"Genius Loci"

"If Anything Happens I Love You"

"Opera"

"Yes-People"

 

Parim lühifilm

"Feeling Through"

"The Letter Room"

"The Present"

"Two Distant Strangers"

"White Eye"

 

Parim heli

"Greyhound"

"Mank"

"News of the World"

"Hing"

"Sound of Metal"

 

Parim operaatoritöö

"Judas and the Black Messiah"

"Mank"

"News of the World"

"Nomaadimaa"

"The Trial of the Chicago 7"

 

Parim dokumentaalfilm

"Collective"

"Crip Camp"

"The Mole Agent"

"My Octopus Teacher"

"Time"

 

Parim lühidokumentaal

"Colette"

"A Concerto Is A Conversation"

"Do Not Split"

"Hunger Ward"

"A Love Song for Latasha"

 

Parim grimm

"Emma"

"Hillybilly Elegy"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Mank"

"Pinocchio"

 

Parimad eriefektid

"Love and Monsters"

"The Midnight Sky"

"Mulan"

"The One and Only Ivan"

"Tenet"

 

Parim laul

"Fight for You" ("Judas and the Black Messiah") 

"Hear My Voice" ("The Trial of the Chicago 7") 

"Húsavík" ("Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga") 

"Io Si (Seen)" ("The Life Ahead") 

"Speak Now" ("One Night in Miami") 

 

Parim kunstnikutöö

"Isa"

"Ma Rainey's Black Bottom"

"Mank"

"News of the World"

"Tenet"

 

Parim montaaž

"Isa"

"Nomaadimaa"

"Paljutõotav noor naine"

"Sound of Metal"

"The Trial of the Chicago 7"

 

Kogu nimekirja Oscarile nomineeritud filmidest leiad Oscarite ametlikult kodulehelt.