4.11.2020, Киноклуб, Новости о фильмах

Novembris näeb Viljandi Kogukonnakinos viimaste PÖFF-ide paremikku

Kogukonnakino nimetab novembrikuu PÖFF-i kuuks ja näitab Pimedate Ööde Filmifestivalil viimastel aastatel auhindu pälvinud linateoseid. Nii tuli 2. novembril Centrumi kinos näitamisele Israeli film "Kuldsed hääled", mis võitis 2019. aastal PÖFFil parima stsenaariumi auhinna. Sealt edasi järgmisel esmaspäeval linastub  novembrikuule kohaselt Rainer Sarneti film "November". 

Kogukonnakino novembrikuusse mahuvad veel ka eelmisel aastal PÖFFi publikulemmiku tiitli võitnud Narges Abyari "Täiskuu aegu"  ja TARTUFF-i programmis olnud Norra film "Autoportree". 

Kogukonnakino eestvedaja Heldi Ruiso sõnul PÖFF-i tänavust põhiprogrammi Kogukonnakino veel Viljandisse tuua ei saa ja lisab: „ Et november möödub eesti filmisõpradele tavaliselt PÖFF-i tähe all, otsustasime, et  teeme PÖFF-i kuu ikka aga näitame filme, mis on paaril viimasel aastal sellelt festivalilt auhindu võitnud. Nii ongi programmis filmid alates aastast 2017 lõpetades üsna värske linateosega "Täiskuu aegu", mis möödunud Pimedate Ööde Filmifestivalil pälvis võimsa aplausi ning mida publiku nõudmisel näidati kordusseansilgi."

Ainsa Pimedate Ööde Filmifestivali välise filmina linastub novembris Valner Valme poolt Kinokooli valitud "Järgmine ring". Tegemist on Taani režissööri Thomas Vintenbergi uusima linateosega, mis valiti Cannes’i Filmifestivali programmi ja nii mõnegi eesti filmikriitiku poolt tituleeritud aasta parimaks filmiks. 

Viljandi Kogukonnakino novembri kava: 

09.11 - "November"

16.11 - "Järgmine ring"

23.11 - "Täiskuu aegu"

30.11 - "Autoportree"

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme ning kinoklassikat kogu maailmast. Kord kuus eelneb Kogukonnakino filmilinastusele Kinokool kultuuriajakirjaniku ja filmisõbra Valner Valme juhtimisel