15.11.2021, Kinoklubi, Filmimaailm

Detsembri kinoklassika on "Shawshanki lunastus"

Filmi info

Detsembri kinoklassika on Tim Robbinsi ja Morgan Freemani 1994. aasta armastatud draama "Shawshanki lunastus". Linastused toimuvad detsembrikuu kolmapäeviti kinos Coca-Cola Plaza. 

Otseloomulikult saab filmi nautida kristallselges 4K-s!

ESILINASTUSED:

K 01.12 kell 19.00 Coca-Cola Plaza iSENSE saalis. Piletid leiad SIIT!

K 01.12 kell 20.45 Coca-Cola Plaza A.Le Coq Sviidis. Piletid leiad SIIT!

Seitsmele Oscarile nomineeritud kõigi aegade hinnatuim draama "Shawshanki lunastus" põhineb Stephen Kingi novellil "Rita Hayworth and Shawshank Redemption" ja filmi lavastajaks on Frank Darabont (The Green Mile, The Majestic, The Mist). Pankur Andy Dufresne (Tim Robbins) saabus Shawshani vanglasse aastal 1947. Andy mõisteti süüdi kahes brutaalses mõrvas ning talle määrati kahekordne eluaegne vanglakaristus. Shawshankis avastab Andy, et kui sind mõistetakse eluks ajaks vanglasse, siis täpselt seda Shawshank sinult võtabki.

Shawshani vanglas sõbruneb Andy ootamatult kaasvangiga Red (Morgan Freeman). Samuti saab Andy väga populaarseks vanglaülema ja valvurite seas, sest ta hakkab ära kasutama oma kogemusi panganduses, et aidata korrumpeerunud vanglaametnikel oma isiklikke rikkusi suurendada. Andy avastab, et elu vanglas annab sulle ainult ühe lihtsa valiku: ela täiel rinnal või valmistu surema.

"Shawshanki lunastus" maailma esilinastus toimus 1994. aasta 10. septembril.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

 

Treiler