24.09.2021, Kinoklubi, Filmimaailm

"Kuldne Mask Eestis" toob 20. oktoobrist kinoekraanidele "Romeo ja Julia"

Filmi info

2021. aastal laiendab „Kuldne Mask Eestis“ oma programmi ja esimest korda toimuvad vene teatrite etendused mitte ainult lavadel vaid ka kinodes. Eesti vaatajad saavad näha Jekaterinburgi teatri Ural Opera Ballet etendus „Romeo ja Julia“, mis salvestati projekti „Kuldne Mask kinos“ raames koostöös TheatreHD-ga.

Etendused toimuvad Coca-Cola Plazas 20. ja 31. oktoobril ning 11. novembril!

Piletid leiad SIIT!

Koreograaf Vjatšeslav Samodurovil on õnnestunud luua täiesti originaalne versioon. Kolmevaatuselises etenduses on ta loobunud nii draama-balleti žanrist kui ka Angelin Preljocaj’i radikaalsest stiilist. Kuna autor ei püüdnudki kõiki Shakespeare’i tragöödia süžeelisi keerdkäike, loobus ta praktiliselt pantomiimist ning laseb tantsul ning plastilisusel lugu jutustada ning tundeid väljendada.

Samodurov pole ohverdanud ei tunnete jõudu, ei mängu temperamendiga, ei dramaatikat. Ta seadis endale veelgi keerulisema ülesande, pakkudes välja teater teatris lahenduse: publik on kohal, aga näitlejad ei mängi mitte etendust, vaid truppi, kes harjutab alles tulevaseks etenduseks, mis annab tegevusele, tunnetele ja mõtetele lisamõõtme; vaatajale aga terve valiku emotsioone ning noortele esinejatele võimaluse areneda näitlejatena ning kasvada inimesena.