9.10.2020, Filmimaailm, Kinoklubi

Kogukonnakino toob „MoeKunstiKino" Viljandisse

Viljandi Kogukonnakino avaldas oktoobrikuise programmi, kus tähtsündmusena linastub esmakordselt Viljandis moefilmide festivali „MoeKunstiKino" film „Helmut Newton: Halvad ja ilusad". Oktoobrikuu väärt- ja autorikino seanssidel linastuvad esmaspäeviti kell 19.00 Forum Cinemas Centrumis veel ka Tarkovski "Stalker", Leonard Coheni armastuslugu „Marianne ja Leonard. Armastuse sõnad”. Valner Valme kutsub Kinokooli vaatama Welshi „Biidid“.

Moefilmide festivalil MoeKunstiKino asutaja Helen Saluveer kommenteerib, et on olnud suur rõõm  juba 5 aastat publikuni moedokumentaale tuua ning eriti rõõmustav on, et need filmid  on inimestele järjest enam huvi pakkunud. Heaks näiteks sellele on, et MoeKunstiKino jõuab tänavu ka Viljandisse." "Helmut Newton - halvad ja ilusad" on kahtlemata selle aasta oluliseim film sellest žanrist. Newton oleks 31. oktoobril saanud 100-aastaseks ning värske dokumentaali seanssidega on suurepärane võimalus teha legendaarsele fotograafile ning tema pärandile suur kummardus,” räägib Saluveer. 

Kogukonnakino algataja ja idee autori Heldi Ruiso sõnul on oktoobrikuu üllatuseks just MoeKunstiKino Viljandisse jõudmine. "Tänu festivali asutaja Helen Saluveeri kirele moe vastu, saavad ka paljud Viljandi kunsti ja moe austajad näha väga värvikate kaadritega dokfilmi  ühe provokatiivseima moefotograafi elust ja loomingust. Loodame, et erinevaid filmifestivale jõuab Viljandisse tänu Kogukonnakinole teisigi,” räägib Ruiso.  
Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme ning kinoklassikat kogu maailmast. Kord kuus eelneb Kogukonnakino filmilinastusele Kinokool kultuuriajakirjaniku ja filmisõbra Valner Valme juhtimisel.

Lisainfo ja piletid leiad SIIT!