8.11.2019, Kinoklubi, Filmimaailm

Suurfilmi "Le Mans '66" esilinastused alustavad 13. novembril

Oscari-võitjad Matt Damon ja Christian Bale kehastavad peaosi selles tõsielul põhinevas põnevas loos ajast, mil Ford Ferrari vastu sõtta läks.

Filmi info

Oled oodatud pingelise ja muheda põnevusdraama "Le Mans '66" esilinastustele alates 13. novembrist Sinu kinodes Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum. Piletid leiad SIIT!

"Le Mans '66" on lugu lennuka visiooniga autoehitajast Carroll Shelbyst (Matt Damon) ja kartmatust võidusõitjast Ken Milesist (Christian Bale), kes trotsisid suurkorporatsiooni bürokraatiat, füüsikaseadusi ja isiklikke deemoneid, et ehitada Ford Motor Company jaoks revolutsiooniline võidusõiduauto, millega minna vastu Enzo Ferrari loodud võidukatele neljarattalistele Prantsusmaal, legendaarsel Le Mans'i 24 tunni võidusõidul. 

Filmi lavastajaks on meisterlik James Mangold, kelle Oscarile nomineeritud 2017. aasta "Logan" üllatas kõiki superkangeste filmide austajaid. Mangold äratas ellu ka Johnny Cashi auhinnatud biograafilises draamas "Walk the Line", mille peaosas säras Joaquin Phoenix ("Jokker"). Nüüd naaseb terava silmaga režissöör kahe legendaarse autotootja Fordi ja Ferrari vägikaikavedu dramatiseeriva pingelise ja muheda põnevusdraamaga, mis on juba filmifestivalidelt ohtralt kiitust kogunud. Võime ka päris kindlad olla, et film asub ka Oscari rallist osa võtma. Eesmärgiks muidugi võit!

Lavastajaks on niisis James Mangold ("Logan", "Walk the Line", "3:10 to Yuma"). Osades Matt Damon ("Jason Bourne"), Christian Bale ("Pimeduse rüütel"), Jon Bernthal ("Karistaja"), Caitriona Balfe ("Võõramaalane"), Tracy Letts ("Lady Bird"), Josh Lucas ("Piinatud geenius"), Noah Jupe ("Kena vaikne kohake"), Remo Girone ("Killing Eve") ja Ray McKinnon ("Apollo 13").

Treiler