29.12.2018, Kinoklubi, Filmimaailm

Jaanuari Kuufilm on "Roheline raamat"

Praeguse auhinnahooaja ühe hinnatuima filmi esilinastused alustavad 9. jaanuarist.

Filmi info

Kriitikute poolt kõrgelt hinnatud ja kolm Kuldgloobust võitnud draama "Roheline raamat" jaanuari Kuufilmi esilinastused toimuvad 9. jaanuaril kell 19.15 Coca-Cola Plazas ning 10. jaanuaril kell 18.30 kino Centrumis.

Kuufilmi esilinastustel naudime uusi ja ägedaid treilereid, tutvustame filmi lähemalt ning loosime välja ägedaid auhindu. Piletid leiad SIIT!

Filmi lavastajaks on Peter Farrelly, kes on eelkõige tuntud tänu romantilistele komöödiatele. „Roheline raamat“ on Farrelly päris esimene samm astuda kriitikute poolt ülistatud elust suuremate draamafilmide sekka. See võib küll esimene samm olla, kuid Farrelly on oma uue filmiga kinoekraanidele toonud meisterliku teose, mis vallutab nii kriitikute kui ka publiku südame.

Kahekordne Oscari nominent Viggo Mortensen (“Sõrmuste isanda” triloogia, Captain Fantastic, Eastern Promises) ja Oscari võitja Mahershala Ali (Moonlight) teevad humoorikas ja dramaatilises teekonnafilmis oma karjääri parimad rollid.

Roheline raamat“ on ühteaegu nii südamlik, soe ja lõbus kui ka karm, julm ja sügavalt inimlik teos, mis paneb kõigile südamele, et ikka ja jälle peab ühiskond endale meelde tuletama, kui kaugelt me oleme tulnud ja kui kaugele me peame veel minema.

Filmi aluseks on tõeline sõprus, mis 1960. aastate alguses rassi, klassi ja ühiskondlikke norme eiras. Bronxist Itaalia-Ameerika naabruskonnast pärit väljaviskaja Tony Lip (Mortensen) palgatakse Manhattanilt lõunaosariikidesse kontserttuurile suunduva tipptasemel mustanahalise pianist dr. Don Shirley (Ali) autojuhiks.

Teekonnal tuleb neil sõltuda “Rohelisest raamatust”, et jõuda vähestesse kohtadesse, mis olid afroameeriklastele ohutud. Seistes silmitsi rassismi, ohu, samuti ootamatu inimlikkuse ja naljaga, on nad sunnitud ellujäämiseks ja elu põnevaimal rännakul edu saavutamiseks oma erimeelsused kõrvale heitma. Esialgu end kohmetu ja ebamugavana tundev tandem muutub loo jooksul paarimeesteks, kes hoolitsevad selle eest, et tagurlikud jõud nende ümber nende teekonda ei takistaks. 

"Roheline raamat" Sinu kinos alates 11. jaanuarist. Jaanuari Kuufilmi esilinastused 9. jaanuaril Coca-Cola Plazas ja 10. jaanuaril Centrumis. Piletid leiad SIIT!

Treiler