14.11.2018, Kinoklubi, Filmimaailm

PÖFF - 22. Pimedate Ööde Filmifestival

Leia oma hundikari! Pimedate Ööde Filmifestival algab juba 16. novembril!

1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15-st A-kategooria festivalist, mida on tunnustanud Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF). Festivali kavas on üle 200 pika mängu- ja dokumentaalfilmi ning ligemale 350 lühi- ja animafilmi, mis on viimastel aastatel kogunud 80 000 külastust ja toonud Tallinna üle 300 välismaise filmindustegelase.

Esimest korda võistlevad PÖFFil korraga viie maailmajao filmid, vaid Antarktika on puudu. Geograafiline mitmekesisus iseloomustab ka programmi tervikuna – esindatud on koguni 80 riiki. Vaevalt et vaatajal oleks võimalik kusagil mujal peale PÖFFi näha selliseid eksootilisi filmikultuure nagu Mongoolia, Sri Lanka, Dominikaani, Paraguay, Senegal... See on üks osa festivali näost – avatud võrdselt kogu maailmale, otsinguline nii temaatiliselt kui ka žanriliselt. Donbassi-teemaline Ukraina iistern, Kõrgõzstani esimene muusikalifilm, Maroko düstoopiline ulme, rupskiooperi elementidega Vene must komöödia, Armeenia muinasjutuline tragikomöödia... – ainuüksi debüütfilmide võistlus toob vaataja ette suure hulga põnevaid žanrifilme.

Põhivõistlus lisab sellesse intrigeerivasse ritta veel Iraani gangsteridraama ühe maffiaperekonna lagunemisest, õudusfilmi elementidega psühholoogilise thriller´i Poola lastest teises maailmasõjas, Rumeenia meeste keskeakriisist rääkiva romantilise komöödia... – kõik mitte lihtsalt žanri-, vaid sotsiaalse alltekstiga žanrifilmid.

Kokku võistleb festivali peauhinna pärast 19, parima debüüdi auhinna pärast 18 uhiuut linateost. Üle pika aja on taas kavas Balti riikide parimate filmide võistlus, mis pakub huvitavaid võrdlusvõimalusi. Näiteks, kummal Oscari-esitusel on lootust sealpool ookeani rohkem silma jääda: Eesti mängufilmil „Võta või jäta” või Läti dokumentaalfilmil „Jätkub...”? Esimest korda pärast rahvusvaheliste festivalide ringi jõuab Eestis just Balti võistlusprogrammis ekraanile nukufilm „Kapten Morten lollide laeval”. Festival avatakse suurejoonelise filmikontserdiga, kus riiklik sümfooniaorkester, kammerkoor Voces Musicales ja Tallinna muusikakeskkooli poistekoor saadavad filmi „Ärkamine” linastust – kogu maailmas oodatud teost, mille klippi on sotsiaalmeediakanalites vaadatud juba ligemale 8 miljonit korda.  

Programmiga saad lähemalt tutvuda SIIN ja PÖFFi ajakava leiad SIIT.


PILETIINFO

Kogu PÖFFi programmi piletimüük algab 9. novembril. Eelmüük Hundisõpradele ja Hundipassi omanikele algab 8. novembril.

PÖFFi piletiinfo ja Hundikarja lojaalsusprogrammiga saad tutvuda - www.poff.ee/lojaalsusprogramm

Festivali ajal müüakse pileteid PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Coca-Cola Plazas kinos, Solaris keskuses, Nordic Hotel Forumis ja Tartu Kaubamajas ning kõikides linastuskohtades - www.poff.ee

Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele lastele, õpilastele, tudengitele ja pensionäridele vastava dokumendi esitamisel saali sisenemisel.
Abiks piletiostmisel: Selleks, et kiirendada müügiprogrammist vajalike seansside leidmist, on iga filmiseanss varustatud koodiga. Koodid leiad PÖFFi filmide ajakavast festivali ajakirjas ja koduleheküljel.

Kataloogid on müügil PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solarise keskuses, kinos Coca-Cola Plaza, Nordic Hotel Forumis ning Tartu Kaubamajas. Festivali ajal müüakse katalooge kõigis linastuskohtades.

Korraldajatel on õigus teha kavas muudatusi.


www.poff.ee