17.09.2018, Kinoklubi, Filmimaailm

Septembri Kuufilm on "Kiskja"!

Septembri Kuufilm on ikoonilise kosmilise küti tagasitulek kauaoodatud ulmepõnevikus.

Filmi info

Jaht on alanud, legendaarne "Kiskja" naaseb kinoekraanidele 12. septembri Coca-Cola Plaza SCAPE saali esilinastusel. Lisaks on kõigile Kuufilmi esilinastuste külastajatele garanteeritud eriti ägedad eksklusiivsed filmiplakatid!

1987. aastal maandus meie planeedil maaväline külaline, kel tekkis kuskil Lõuna-ameerika džunglis konflikt supersõjard Dutchi (Arnold Schwarzenegger) ja tema palgasõdurite pundiga, mis lõppes paljude tegelaste jaoks väga, väga veriselt. Üks neist sõduritest, prillidega kõhn kutt nimega Hawkins, leidis endale hoopis uue karjääri nõutud stsenaristi ja hiljem ka lavastajana. Seesama mees kannab tsiviilis nime Shane Black ning ta on saaga uusima loo "Kiskja“ (The Predator) lavastajaks.

Kusjuures Blacki enda sõnul aitas käesolev verine ja musta huumoriga vürtsitatud projekt tal võidelda... keskeakriisiga! Enda sõnul tahtis Black end taas noorena tunda, nagu siis, kui nad 30 aastat tagasi John McTiernani käe all esimest "Kiskjat“ tegid. „Mul oli selle filmi tegemisel nii lõbus, mudas sumbata ja sõdurit mängida. Seepärast tahtsingi tagasi minna ja seda kõike uuesti teha.“ 

Seekordsesse seltskonda kuuluvad eriüksuse snaiper (Boyd Holbrook), tema noor poeg (Jacob Tremblay), särtsakas teadlane (Olivia Munn) ning terve rida kirjusid tegelaskujusid, kes tõmmatakse kõik vastu tahtmist kassi-hiire mängu, kus Homo Sapiens kipub jääma pigem hiire rolli, minnes vastamisi senisest veelgi ohtlikuma kauge külalisega, kelle tõug on end geneetiliselt täiustanud. Kuigi filmil on otsene seos algupärasega olemas Blacki näol, näeb Boyd Holbrook neid siiski vägagi erinevatena.

„See pole 80ndate film, mis oli nii stereotüüpiline. Teate küll, et põlisamaeeriklane kandis peapaela, kauboi näris tubakat ja taibu kandis prille. Müts maha originaali ees, aga meie oma toetub palju rohkem reaalsusele. Me laseme lool kõneleda ise enda eest, selle asemel, et matta seda tohutute relvade ja õlitatud lihaste alla.“ Huvitav, kas ta seda ka Arnoldi kuuldes ütles? 

"Kiskja“ Sinu kinos Coca-Cola Plaza, kino Ekraan ja Centrum alates 12. septembrist. Piletid leiad SIIT!

Treiler