16.09.2018, Kinoklubi

Metropolitan Opera uus hooaeg on müügile jõudnud

Metropolitan Opera HD Live - juba 11. hooaega kinodes Tallinnas, Tartus ja Viljandis!

6. oktoobril algab Metropolitan Opera auhinnatud kõrgresolutsiooniga kinoülekannete sarja „The MET: Live in HD“ uus hooaeg. Avalöök antakse METi suurejoonelise Verdi „Aida“ lavastusega, milles astub üles üks maailma tunnustatumaid sopraneid, Anna Netrebko.

Hooajal 2018–2019 kantakse sarja „Live in HD“ raames üle üksteist etendust, sealhulgas neli uuslavastust: Saint-Saënsi „Simson ja Delila“, mille lavastajaks on Darko Tresnjak, dirigendiks söör Mark Elder ja nimiosades Elīna Garanča ja Roberto Alagna; Ameerika Ühendriikides esmakordselt lavastuv Winston Grahami põneval trilleril põhinev Nico Muhly „Marnie“, mille lavastajaks on Michael Mayer ja nimiosas astub üles Isabel Leonard; Mayeri Verdi „La Traviata“ uuslavastus, mida dirigeerib METi uus muusikaline direktor Yannick Nézet-Séguin ja milles astuvad lavale Diana Damrau, Juan Diego Flórez, ja Quinn Kelsey; ja Cilea „Adriana Lecouvreur“, milles söör David McVicari uuslavastuse nimiosas esineb Anna Netrebko ja dirigendiks on Gianandrea Noseda.

Aida“ ja nelja uuslavastuse kõrval saab sarja „Live in HD“ publik esimest korda kinolinal näha Poulenc’i 20. sajandi meistriteost „Karmeliitide dialoogid“, mille dirigendiks on Yannick Nézet-Séguin, ja taas lavale toodud klassikalisi teoseid: Puccini „Tütarlaps kuldsest läänest“, milles Minnie’ rollis esineb Eva-Maria Westbroek ja Dick Johnsoni rollis Jonas Kaufmann; Richard Eyre’ tunnustatud Bizet’ „Carmen“, milles astub ahvatleva mustlannana üles Clémentine Margaine ja Don Jose rollis Roberto Alagna; Laurent Pelly tembutav tõlgendus Donizetti etendusest „Rügemendi tütar“, osades Javier Camarena ja Pretty Yende Tonio ja Marie’na; ja populaarseim Wagneri neljast eepilisest „Niebelungi sõrmuse“ ooperist, „Valküür“, milles esineb Brünnhilde rollis Christine Goerke. Detsembri alguses saab aga nautida pühadeaegset etendust, Mozarti "Võluflööti". 

Uue hooaja kava ja piletid leiad SIIT!

Treiler