17.09.2018, Kino info, Kinoklubi, Filmimaailm

Septembri kinoklasika on "Suur Lebowski"

Septembri esimese nädala kolmapäeval jätkub uue hooga Coca-Cola Plaza kinoklassika sündmuste sari, mis toob taas kinolinale filmiajaloo ühed ikoonilisemad filmid ja kultustegelased.

Filmi info

Kolmapäeval, 5. septembril jätkub Coca-Cola Plaza kinoklassika kõige legendaarsema chillija, lebotaja ja kanepisuitsetaja The Dude`iga. Vendade Joel ja Ethan Coeni armastatud komöödia "Suur Lebowski" jutustab sellest, kuidas The Dude ehk Jeff Lebowski (Jeff Bridges) on kõige muretum tegelane üldse, kuid see muutub, kui tema kodu tungivad kaks pätti, kes arvavad ekslikult, et ta on sama nimega miljonär.

Endale omasel rahulikul moel asub The Dude nüüd teekonnale, et tagasi nõuda kahjud, mille pätid talle põhjustasid. Väljapressimiste, pettuste, seksi ja uimastite keskel on tal ainult üks eesmärk – saada endale uus vaip. 

Oktoobris vahetab The Dude’i välja õudusemeistri Sam Raimi 1981. aasta kultusfilm „Kurjad surnud“. See on tõeline õudukas viiest sõbrast, kes vanas metsamajakeses lõbusalt aega veetes avavad pahaaimamatult väravad, mille kaudu sisenevad meie maailma verejanulised hauatagused olendid, kes noori piinama hakkavad. Sam Raimi pöörasest õudusfilmist on saanud tõeline kultusteos, mis on inspireerinud lugematul hulgal õudusfilme. "Kurjad surnud" on film, mis andis uue elu julgetele ja põnevatele väike-eelarvelistele filmidele, mis julgevad piire kombata. 

Novembri kinoklassikaks on film, mille kohta esmapilgul ei oskakski arvata, et see oli esmalt kinoekraanidel juba nii palju aastaid tagasi – 1995. aasta Michael Bay debüütfilm “Pahad poisid”. Suurejooneline ja meelelahutuslik märul näitas esmalt välja tulles lisaks Bay erakordselt suurele plahvatuste armastusele ka Will Smithi oskust mängida actionis ning tutvustas maailmale loomulikult ka filmi kummitama hakkavat hittlugu „Bad Boys, Bad Boys“. 

Detsembris on aga kõik tõelised kino- ja ulmefännid oodatud Sir Ridley Scotti 1982. aasta meistriteose „Blade Runner“ linastusele, mille järg oli kinodes alles möödunud aastal. Kultusliku ulmefilmi "Blade Runner" peaosas särab verinoor Harrison Ford ning film jutustab loo kaugest tulevikust, kus uurija Rick Deckard peab leidma neli replikanti. Need on tehislikult loodud inimesed, kes põgenesid maavälisest kolooniast, et tulla Maale oma loojat otsima. Linastuv filmiversioon on 2007. aastal välja antud The Final Cut.

5. septembri „Suur Lebowski“ esilinastusele tulnutele kergitatakse kohapeal ka saladuseloori, millist legendaarset, IMDB portaali järgi Top 10 parima filmi sekka kuuluvat, kultusfilmi saab kinoklassika raames näha juba jaanuaris.   

Piletid "Suure Lebowski" Coca-Cola Plaza 5. septembri esilinastusele leiad SIIT!

Kinoklassika sündmustesarja filmid on kõik digitaalselt taastatud, minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga. Kinoklassika filme saab vaadata kogu kuu vältel kolmapäeviti Coca-Cola Plazas. Linastused on inglise keeles ilma subtiitriteta. 

Treiler