Kuufilm

KUUFILM paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?
 

DETSEMBRI KUUFILM

Forum Cinemase Viljandi kino Centrumi detsembri Kuufilm on Rainer Sarneti (“November”) kung fu komöödia “Nähtamatu võitlus”, mis üllatab plahvatusliku kooslusega kung fu’st, heavy metal’ist ning õigeusust.

Film alustab ametlikult 8. detsembril, aga eellinastused toimuvad alates 6. detsembrist!

Piletid leiad SIIT!

 

KUUFILMI PIDULIK EELLINASTUS KOOS FILMITEGIJATEGA

Kuufilmi pidulik eellinastus koos filmitegijatega toimub 6. detsembril kell 19.00 Viljandi kino Centrumi 1. saalis. Seansi juhatab sisse filmi peaosatäitja Ursel Tilk.

Piletid leiad SIIT!

Ajakava:

Kell 18.30 - Esitlemisele tulevad uued ägedad treilerid
Kell 19.00 - Seansi juhatab sisse filmi peaosatäitja Ursel Tilk.
Kell 19.20 - Eellinastub "Nähtamatu võitlus"

 

"Nähtamatu võitlus"

Augustis toimus “Nähtamatu võitluse” maailma esilinastus Šveitsis Locarno filmifestivalil, kus Sarneti film väga soojalt vastu võeti. Juba septembri lõpus toimub filmi USA esilinastus Austinis filmifestivalil Fantastic Fest. Film on valitud ka Helsingis septembris toimuva festivali “Armastus ja anarhia” programmi.

Filmi tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus. Filmi peategelane on noor huligaan Rafael, kes satub Hiina piiril aega teenides kung fu ässade rünnaku alla. Tema armee saab küll haledalt kolki, kuid vastaste superstiilne võitluskunst vaimustab noort mässajat. Koju naastes leiab Rafael tee kloostrisse, kus kohtub õigeusu munkadega, kes hiinlastest veelgi vingemat võitlust peavad. Munkade võitlus on aga nähtamatu - võidab see, kes on alandlikum. Algab huligaani koomiline teekond kõikvõimsa alandlikkuseni, mis on täis kiusatusi, usku, armastust ja rõõmu.

“Nähtamatu võitluse” peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Rain Simmul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Taimo Kõrvemaa jt.

Filmi loovmeeskonda kuuluvad režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet, Mārtiņš Straupe (Läti) ja Evelyna Darzenta (Kreeka), kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vilispone (Läti), grimmikunstnik Anu Konze, monteerija Jussi Rautaniemi (Soome), helilooja Koshiro Hino (Jaapan), helirežissöör Janne Laine (Soome) jpt. Eriefektid on loodud Kreeka firmas Yafka.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega “Nähtamatu võitlus” on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka).

Filmi on rahastanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eurimages, Loov Euroopa Media, usaldusfond Tallifornia ning kaastootmisriikide kohalikud fondid.

Filmi rahvusvaheline müügiagent on LevelK (Taani).

 

Treiler