Apollo 11

Seninägematute kaadritega kõrgkvaliteediline dokumentaal “Apollo 11”

Forum Cinemas kutsub Teid neljapäeval, 29. augustil kell 18.00 tõeliselt erakordsele filmielamusele. Coca-Cola Plazas esilinastub dokumentaalfilm “Apollo 11”, mis on kokku pandud hiljuti avastatud seninägematust ning ülimalt kvaliteetsest videomaterjalist, millest avaneb detailne pilt inimkonna tähtsaimale avastusretkele.

Neljapäeval, 29. augustil Coca-Cola Plazas toimuvale esilinastusele ootame kõiki kosmose- ja teadusehuvilisi, et ühiselt elada kaasa Apollo 11 missiooni eelsetele pinevatele päevadele ja tundidele. Filmi juhatab sisse Eesti enda esimest kosmosesmissiooni ESTCube-i juhtinud Mart Noorma. 

“Apollo 11” puhul on tegemist tõeliselt ainulaadse dokumentaaliga, kuna alles mõne aja eest avastatud 50 aastat vana filmimaterjal on nii kvaliteetne, et isegi praegu kinolinalt filmi vaadates võiks seda pidada täiesti tänapäevast pärit teoseks. 

“Apollo 11”on kokku pandud alles hiljuti avastatud materjalist, mis digitaliseeriti ja mis on mõeldud just suurel ekraanil vaatamiseks. Suurem osa videost on salvestatud ainulaadsele 70mm filmilindile, mis on toona peamiselt kasutatud 35mm filmilindist märksa kvaliteetsem ja seega võimaldab dokumentaali näidata lausa 4K formaadis. 

Lavastaja Todd Douglas Miller (“Dinosaur 13”) ja tema meeskond pidi dokumentaali tarbeks läbi töötama üle 11 000 tunni katalogiseerimata materjali, mille üksnes sorteerimiseks ja digitaliseerimiseks kulus üle aasta.  

Apollo 11 missioon viis kuule ja ajalukku astronaudid Neil Armstrongi ja Buzz Aldrini. Film näitab, mis toimus ajalooliste hetkede eel, milline oli astronautide enda perspektiiv, tegevus kontrollruumis ja miljonite pealtvaatajate seas. See on pilguheit ajaloolistele päevadesse ja tundidesse aastal 1969, mil inimkond astus suure sammu tulevikku. 

 

Tasuta esilinastusele pääsete saamiseks palume registreerida õpetajatel, teadusringide juhendajatel, teaduritel ja teistel valdkonnaga seotud isikutel siin: 

Apollo 11 eriüritus