Keeristormid

Twisters

2h 2min  |  Märul, Põnevik, Seiklus  |  Kinodes alates: 19.07.2024

Sel suvel jõuab kinoekraanidele eepilise katastroofifilmi adrenaliinirohke ja hirmuäratavalt põnev järg, kus inimene on vastamisi looduse imeväärseima ja hävitavaima jõuga.

“Jurassic Parki”, “Bourne’i” ja “Indiana Jonesi” filmisarjade produtsentide film “Keeristormid” on 1996. aasta kassahiti “Keeristorm” tänapäevane peatükk. Filmi lavastas “Minariga” Oscarile kandideerinud stsenarist ja lavastaja Lee Isaac Chung. Peaosades on Kuldsele Gloobusele kandideerinud Daisy Edgar-Jones (“Kus laulavad langustid”) ja Glen Powell (“Top Gun: Maverick”), kelle tegelaskujud üritavad ennustada ja võimalusel ka taltsutada tornaadode tohutut väge.

Edgar-Jones mängib endist tormikütti Kate Cooperit, keda ülikooliaegne laastav kokkupuude tornaadoga kummitab ja kes nüüd ohutus New Yorgis ekraanidel tormide mustreid uurib. Ta sõber Javi meelitab ta tagasi lageda taeva alla, et katsetada uudset jälgimissüsteemi. Kate’i teed ristuvad siis võluva ja muretu sotsiaalmeedia superstaari Tyler Owensiga (Powell), kes torme ühes meeskonnaga otsib ja nende ohtlikke seiklusi postitab.

Tormihooaja keskel vallandub hirmuäratav seninägematu fenomen ning Kate, Tyler ja nende meeskonnad leiavad end keset Oklahomat tabanud torme elu eest võitlemas.

“Keeristormides” mängivad veel Kuldgloobusele kandideerinud Anthony Ramos (“In the Heights”), kes kehastab Javit, “Ei” Brandon Perea, Kuldgloobuse võitja Maura Tierney (“Beautiful Boy”), Sasha Lane (“American Honey”), David Corenswet (tulevane “Superman: Legacy”), Daryl McCormack (“Peaky Blinders”), Kiernan Shipka (“Chilling Adventures of Sabrina”) ja Nik Dodani (“Atypical”).

Filmi lavastas Chung ja stsenaariumi autor on parima filmi Oscarile kandideerinud “Mees, kes jäi ellu” stsenarist Mark L. Smith, kes võttis aluseks Michael Cricthoni ja Anne-Marie Martini tegelaskujudel põhineva Joseph Kosinski (“Oblivion”) kirjutatud loo. “Keeristormide” produtsendid on Oscarile kandideerinud Frank Marshall (“Jurassic Parki” ja “Indiana Jonesi” filmid) ja Patrick Crowley (“Jurassic Parki” ja “Bourne’i” filmid) ning tegevprodutsendid on Steven Spielberg, Thomas Hayslip ja Ashley Jay Sandberg.

Loomingulise meeskonna moodustasid operaator Dan Mindel (“Võimatu missioon III”, “Star Trek”, “Star Wars: jõud tärkab”), kunstnik Patrick Sullivan (“Brightburn”, “Keeristormi” kunstiline juht), monteerija Terilyn A. Shropshire (“Naiskuninga armee”), kostüümikunstnik Eunice Jera Lee (“Bottoms”, “How to Blow Up a Pipeline”) ja helilooja Benjamin Wallfisch (“Blade Runner 2049”, “Välk”).

Lee Isaac Chungi lavastatud Universal Picturesi, Warner Bros. Picturesi ja Amblin Entertainmenti filmi “Keeristormid” levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures..


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Lee Isaac Chung
Osatäitjad: Glen Powell, Daisy Edgar-Jones, Anthony Ramos, Maura Tierney


    

Osta pilet

Seansi filtrid

Tüüp

Time

Eriüritused

Subtiitrid

Keeled

Vanusepiirangud

Viljandi Centrum

20:40

Viljandi Centrum, Saal 1

Keel: Inglise keeles | Subtiitrid: Eesti keeles, Vene keeles

Dolby Atmos helisüsteem 2D

Pildid