Lõvid, armastus (...ja valed)

Lõvid, armastus (...ja valed)

Lions Love (...and Lies) (1969)

1h 52min  |  Komöödia, Draama  |  Kinodes alates: 20.05.2024

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Maailmakuulsa lavastaja Agnès Varda eksperimentaalne ja julge 1969. aasta komöödia "Lõvid, armastus (...ja valed)" linastub esmaspäeval, 20. mail Viljandi kinos Centrum.

"Lõvid, armastus (…ja valed)" on Agnès Varda üks ebatemalikumaid filme, kui välja arvata see tema töödest ikka tuttav soov eksperimenteerida ja mugavustsoonist välja liikuda. Seekord siis lausa Hollywoodi: teise riiki ja keelekeskkonda, kuskile mängu- ja dokfilmi vahelisse hämartsooni. Kumb ta siis on? Võimatu öelda, sest nii filmi kolm peategelast – boheemlaslik amor trio Viva, Jim ja Jerry – kui kõik ülejäänud mängivad iseendid või vähemalt oma sarnase elukäiguga nimekaimusid. Nagu ka kolmikust filmi tegema läinud New Yorgi eksperimentaalfilmitegija Shirley Clarke, kui ka Clarke’i filmiteost justkui dokki väntav Varda. Hollywood läbi New Yorgi, ja need omakorda läbi Varda Pariisi Rive gauche’i kaamerasilma.

- Kino Sõprus

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas..


Levitaja: Viljandi kogukonnakino
Lavastaja: Agnès Varda


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid