Kimäär

Kimäär

Le chimera

2h 10min  |  Komöödia, Seiklus, Fantaasia  |  Kinodes alates: 06.05.2024

VILJANDI KOGUKONNAKINO

Itaalia kaasaja filmitegijate tippu kuuluva Alice Rohrwacheri "Kimäär" (La chimera) linastub esmaspäeval, 6. mail Viljandi kinos Centrum.

Vanglast vabanenud briti arheoloog Arthur naaseb oma kadunud armsama Beniamina kodupaika Toscanas, kus teda ootavad hauaröövlid, kes rüüstavad vanu etruskite hauakambreid ja müüvad ajaloolisi esemeid mustal turul. Arthuri eriline anne aitab seltskonnal leida iidseid matmispaiku, mis on ühenduslüliks elavate ja surnute maailma vahel. Kas Arthur suudab leida ka Beniamina?

2023. aastal Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis osalenud muinasjutus põimuvad melanhoolne lugu kadunud armastusest, füüsiline komöödia ning filosoofiline arutelu elust ja surmast, olevikust ja minevikust, aja voolust ja ajaloo jälgedest.

"Kimääri" värvikas näitetrupis on olulised rollid legendaarsel Isabella Rossellinil ja režissööri õel, üheks Euroopa hinnatuimaks näitlejannaks kujunenud Alba Rohrwacheril ("Kolm korrust", "Täiuslikud võõrad"). Filmi peaosas on briti näitleja Josh O'Connor, kelle teletöödest on tuntuimad "The Crown" ja "Durrellid" ning filmidest "Õnnistatud maa" ja peagi ekraanidele jõudev "Väljakutsujad".

Viljandi Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital ja Forum Cinemas.Režissöör: Alice Rohrwacher


Levitaja: A One Films Estonia OÜ
Lavastaja: Alice Rohrwacher
Osatäitjad: Josh O'Connor, Carol Duarte, Isabella Rossellini, Alba Rohrwacher


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid